3 niezbędne elementy w mieszkaniu w stylu skandynawskim

styl skandynawski

Styl skandynawski od wielu lat stanowi jeden z najpopularniejszych stylów wystroju wnętrz.

Oferowana przez niego estetyka jest idealna dla osób lubiących jasne przestrzenie i ceniących sobie oszczędność środków. Styl skandynawski cechuje się bezpretensjonalnością, luzem i względnym ładem, co zostaje osiągnięte przy pomocy kilku podstawowych elementów.

Co wyróżnia styl skandynawski?

Styl skandynawski wyróżnia przede wszystkim prostota i minimalizm. Wnętrza urządzone w stylu skandynawskim powinny cechować się funkcjonalnością, która dotyczy wszystkich elementów wyposażenia, a także samego sposobu zagospodarowania przestrzeni.

Estetyka tego typu aranżacji wiąże się ze stosowaniem delikatnych, pastelowych kolorów sprawiających, że pomieszczenie staje się bardziej jasne i przestronne. Styl skandynawski przywiązuje dużą wagę do właściwego oświetlenia – wykorzystuje światło naturalne oraz inteligentnie zarządza światłem sztucznym.

Elementem wyróżniającym ten styl na tle innych jest nawiązywanie do natury i jej bliskich związków z człowiekiem, dlatego wnętrza wyposażone są w liczne elementy drewniane – podłogę, meble oraz dodatki.

Charakterystyka mieszkań zaprojektowanych w stylu skandynawskim 

Mieszkania w stylu skandynawskim posiada zbiór łatwych do wyodrębnienia charakterystycznych cech.

  • Przestronność i przytulność

Pomieszczenia utrzymane w tym tylu cechuje przytulność i przestronność. Efekt ten uzyskiwany jest za pomocą doboru właściwych mebli oraz dodatków, a także jasnej kolorystyki.

  • Prostota i pragmatyzm 

Wnętrza w stylu skandynawskim wyposażone są w meble i dodatki cechujące się prostotą formy pozbawioną zbędnych zdobień i detali. Ich głównym zadaniem jest pełnienie określonej funkcji, a także komfort użytkowania.

  • Drewniane wykończenia 

Typowe dla skandynawskiej aranżacji są drewniane wykończenia mebli. Szczególnie charakterystyczne są drewniane proste nóżki kanap, foteli oraz łóżek.

  • Naturalność 

Styl skandynawski podkreśla związek człowieka z naturą, dlatego wnętrza charakteryzują się dodatkami wykonanymi z naturalnych materiałów – obok drewna są to tkaniny takie jak bawełna, wełna oraz len.

Co decyduje o popularności stylu skandynawskiego? 

Styl skandynawski zawdzięcza swoją popularność przede wszystkim ponadczasowości aranżacji. Wygodne i przyjazne wnętrza mają swój niepowtarzalny urok i pozostają stylowe bez konieczności dokonywania ciągłych zmian w celu podążania za najnowszymi trendami.

Skandynawski wystrój jest ponadto uniwersalny – doskonale sprawdza się zarówno na dużym, jak i małym metrażu, co ma niebagatelny wpływ na jego popularność. Dodatkową zaletą tego stylu jest brak zbędnych dodatków stanowiących miejsce osadzania kurzu, dzięki czemu wnętrza są łatwe w utrzymaniu w czystości.

Najważniejsze elementy wnętrza w stylu skandynawskim 

Wśród najważniejszych elementów wnętrza w stylu skandynawskim można wskazać trzy niezbędne. Są to przede wszystkim:

  • Białe bądź pastelowe ściany 

Jasny kolor ścian osiągnięty przy pomocy farby lub tapety to nieodłączny element wnętrz w stylu skandynawskim decydujący o jasności i wrażeniu przestronności pomieszczenia.

  • Drewniana podłoga

Styl skandynawski zakłada wykorzystanie naturalnych materiałów ze szczególnym uwzględnieniem drewna. Drewniana podłoga to jeden z najistotniejszych elementów wystroju wnętrza. Najczęściej wykorzystywane jest drewno jasne, choć dopuszczalne są aranżacje z wykorzystaniem drewna ciemnego. Podłoga w stylu skandynawskim jest wyeksponowana, często dodatkowo dekorowana rustykalnymi chodniczkami o grubym splocie wykonanymi z naturalnych włókien.

  • Białe drzwi 

Drzwi są ważnym elementem wystroju wnętrz – pozwalają na nadanie określonego stylu i charakteru. Ich właściwe dopasowanie pozwala na uzyskanie spójnej aranżacji. W wypadku stylu skandynawskiego preferowane są wykonane z drewna drzwi w kolorze białym, które dopasują się do jasnych ścian. Drzwi do skandynawskiego wnętrza, jak i pozostałe elementy wystroju, powinna cechować prostota formy i brak zdobień.

skandynawski styl

Białe drzwi we Wrocławiu 

DRZWIWROC to firma zajmująca się sprzedażą i montażem drzwi białych we Wrocławiu i okolicach. Oferuje ona szeroki wybór drzwi w bogatej palecie kolorystycznej, a także w różnych typach i rozmiarach. Pracownicy firmy oferują fachowe doradztwo i dopasowanie drzwi do indywidualnych potrzeb klienta.

W asortymencie DRZWIWROC można znaleźć wiele modeli białych drzwi, zarówno wewnętrznych, jak i zewnętrznych., pasujących do skandynawskiego wystroju wnętrza. Firma gwarantuje najwyższą jakość i staranność wykonania sprzedawanego produktu oraz usługi montażu. DRZWIWROC to drzwi wysokiej jakości i niezawodność na długie lata.