Aranżacja balkonu – TOP 3 sposoby na odświeżenie balkonu na lato

Zaczyna się ładna pogoda, a wraz z nią pojawia się chęć wyjścia na zewnątrz i cieszenia się przebywaniem na świeżym powietrzu. Nie zawsze możemy wyjechać na wieś lub w góry, dlatego ważne jest, aby mieć w domu miejsce na świeżym powietrzu, gdzie można się zrelaksować, napić się wina, porozmawiać, itp.

Nieważne, ile metrów liczy Twój balkon, lecz ważne jest to, jak te metry zaaranżujesz. Oto kilka pomysłów, jak małym kosztem odświeżyć balkon na lato, tak, by cieszył on oko w sezonie.

Ściana w innym kolorze, pionowy kwietnik, girlandy, drewniane palety służące za półkę lub siedzisko, kilka lampionów na drabinie lub niskim stoliku. Jest wiele elementów dekoracyjnych, które mogą zmienić bardzo zwyczajny balkon lub werandę w balkon z okładki magazynu.

Balkonowe ogrody 

Balustrada to dobre miejsce do zawieszenia lekkich doniczek z pelargoniami, surfiniami lub innymi kwiatami. Kwitnące kwiaty dodadzą uroku Twoim kilku dobrze zagospodarowanym metrom. Pamiętaj o tym, by dobrać takie kwiaty, które będą dobrze znosić nasłonecznienie i jeśli masz balkon od strony południa lub zachodu, nie zapomnij o częstym podlewaniu roślin. Modne są również zioła. Bazylia, oregano, pietruszka, mięta, kolendra: jest w czym wybierać. Zioła sprawdzą się zarówno jako elemente dekoracyjny, jak i w kuchni jako przyprawa do potraw. Jeśli boisz się o podlewanie, praktyczniejsze może okazać się umieszczenie na balkonie roślin, które wymagają niewielkiej ilości wody: aloesu, rozmarynu, sukulentów, begonii, itp.

W ostatnich latach dużą popularnością cieszą się piętrowe kwietniki. Wykorzystaj palety, rury pcv i tak naprawdę wszystko, co tylko przyjdzie Ci do głowy. Poszukaj pomysłowych i prostych rozwiązań, aby dać nowe życie przedmiotom, których już nie używasz. Można wykorzystać stare worki, skrzynki po owocach, a nawet plastikowe organizery. 

Balkon na dobrą i złą aurę

Pinterest jest pełen pomysłów, które Ci zyskać inspiracje, jeśli chodzi o upiększanie balkonu, ale bez względu na to, jak ładnie wyglądają, zawsze pamiętaj o Twoim codziennym życiu i związanymi z nim nawykach. Podobają Ci się poduszki i dywany na balkonie, ale wiesz, że jesteś osobą, która nie zawsze pamięta o schowaniu w porę suszarki z praniem przed deszczem? Postaw na takie elementy dekoracyjne, które nie będą dla Ciebie kłopotliwe w utrzymaniu. 

Inaczej jest w przypadku przestrzeni, w której wystarczy postawić krzesło lub kilka poduszek na podłodze, a inaczej w przypadku bardziej przestronnej przestrzeni, w której można umieścić lekki stolik. Weź ołówek i papier i dokonaj pomiarów. Patrząc na taki roboczy plan, można zdecydować o rodzaju donic, ich rozmieszczeniu, być może o metalowej półce. Nie zaleca się kładzenia zbyt wielu rzeczy na ziemi. Przede wszystkim dlatego, że na pewno z czasem będą Ci one przeszkadzać. Postaw na półki i podwieszenia. 

Meble na balkony

Nawet jeśli Twój balkon jest wąski lub po prostu mały, możesz śmiało umieścić na nim meble. Dobrym rozwiązaniem są meble składane, wykonane z drewna lub z metalu. Balkon czy taras daje duże możliwości kreatywnego łączenia kolorów, a nawet materiałów, takich jak drewno czy aluminium. Pamiętaj jednak, aby dostosować ilość mebli do dostępnej przestrzeni, ponieważ granica między miejscem przytulnym a zagraconym jest bardzo cienka. 

Balkon to doskonałe miejsce, by wyrazić swoją pamięć o uroczystościach i świętach narodowych. Nie zapomnij o zakupie uchwytu balkonowego na flagi. Przykręcenie uchwytu nie zajmuje wiele czasu, a jest to inwestycja na lata.