Bezpieczne ogrodzenie frontowe – doradzamy ogrodzenia najlepsze

bezpieczne ogrodzenie frontowe

Bezpieczne ogrodzenie jest pojęciem niezwykle szerokim, pod którym mogą się ukrywać różne jego cechy. Dla jednych wyznacznikiem bezpieczeństwa jest wysokość, uniemożliwiająca jego sforsowanie, choć wysokie płoty nie zawsze są wystarczającą przeszkodą. Ażurowe z kolei umożliwiają obserwację tego, co dzieje się na posesji, ale również dają możliwość oglądu terenu poza ogrodzeniem. Elementy składowe konstrukcji ogrodzenia powinny uniemożliwiać wspinaczkę po jego elementach. Ostro zakończone górne krawędzie mogą stanowić pewną trudność dla osób trzecich, ale jednocześnie zagrażać dzieciom lub naszym pupilom. Natomiast gęstość elementów składowych powinna uniemożliwiać przeciśnięcie się przez nie niepożądanych gości, zarówno zwierząt, jak i ludzi. Jak widać zalety ogrodzenia mogą w pewnych sytuacjach stanowić ich wady. Na pewno jego konstrukcja powinna być odporna na wszelkie ekstremalne warunki atmosferyczne takie jak: silne wiatry, czy korozja. Nie bez znaczenia pozostaje także posiadanie bramy przesuwnej lub dwuskrzydłowej z automatem.

Automaty do bram

Bez względu na styl ogrodzenia: nowoczesny, klasyczny, czy panelowy warto zabezpieczyć posesję systemem automatycznego przesuwania. Automaty do bram przesuwnych lub dwuskrzydłowych zapewniają nie tylko wygodę i funkcjonalność jej użytkowania, ale również bezpieczeństwo mieszkańców posesji. To idealne rozwiązanie dla osób ceniących sobie funkcjonalność połączoną z wygodą i nowoczesnością. Pozwalają one na niezwykle istotną współcześnie oszczędność czasu, szczególnie podczas wyjazdu z posesji do pracy, bez konieczności opuszczania samochodu w niesprzyjających warunkach atmosferycznych, ale również zapewnią bezpieczny powrót do domu często po zmroku, szczególnie w okresie jesienno-zimowym.

Wysokiej jakości brama, wykonana precyzyjnie zgodnie z nowoczesną technologią zapewni długoletnie użytkowanie bez konieczności kosztownych napraw. W ofercie automatów do bram przesuwnych i dwuskrzydłowych znajduje się także zestaw do zasilania słonecznego, przydatny wtedy, gdy nie ma możliwości podłączenia bramy do stałego źródła zasilania do automatu przy bramie. Producenci zadbali również o to, by w niesprzyjającej, pochmurnej pogodzie automat działał dzięki ładowarce dołączonej do kompletu. W przypadku różnych problemów z otwieraniem lub zamykaniem bramy, wynikających z braku zasilania sieciowego, komplety zostały wyposażone w zasilanie awaryjne, pozwalające na jej uruchomienie do momentu powrotu zasilania z sieci. Uniknąć można wtedy konieczności użycia rąk do jej otwarcia lub zamknięcia. Poza tym produkt uruchamiamy za pomocą pilota, bez konieczności opuszczania budynku, co jest niezwykle ważne dla zapewnienia bezpieczeństwa jego mieszkańców.

zabezpieczone ogrodzenie frontowe

Solidna konstrukcja ogrodzenia

Bezpieczeństwo użytkowania ogrodzenia frontowego zapewni również jego solidna konstrukcja, zapewniająca długoletnie użytkowanie. Wysokiej jakości materiały, z których wykonano elementy ogrodzenia powodują, że tworzy ono niezwykle trwałą, solidną i wytrzymałą konstrukcję. Wszystko dzięki zabezpieczeniom antykorozyjnym w postaci malowania proszkowego bądź ocynkowania lub obydwu jednocześnie sposobów konserwacji produktu i zabezpieczenia przed mrozem, śniegiem, czy deszczem.

Oznaczone jest znakiem CE, informującym klienta o tym, że wyrób na którym oznaczenia takie zostało umieszczone spełnia wymogi bezpieczeństwa użytkowania i zdrowia jego użytkowników.  Zostały one określone w tak zwanych dyrektywach Nowego Podejścia EN-13241-1:2003 i obowiązują producentów na rynek europejski. Produkty posiadające znak CE mogą być bez przeszkód wprowadzane do obrotu we wszystkich państwach członkowskich Unii Europejskiej w tym również w Polsce. Dzięki solidnemu ogrodzeniu frontowemu właściciel będzie mógł nie tylko wyznaczyć granice posesji, ale również zabezpieczyć odpowiednio teren wokół domu.

Dla zapewnienia właścicielom posesji bezpieczeństwa warto solidną konstrukcję ogrodzenia, wyposażoną w certyfikaty bezpieczeństwa, zaopatrzyć także we wjazdowe bramy ogrodzeniowe ocynkowane automatyczne przesuwne bądź dwuskrzydłowe.