Co wiesz o schodach?

Schody

Jedna z firm od ponad dwudziestu lat projektuje i wykonuje schody i balustrady ze stali nierdzewnej, zwykłej oraz mosiądzu, łącząc te materiały ze szkłem, drewnem i kamieniem. Zobaczmy co może nam powiedzieć o tej sztuce.

Specjalnością firmy są schody wykonywane na indywidualne zamówienie. W odróżnieniu od produktów systemowych, schody są niepowtarzalne, dostosowane do indywidualnych potrzeb i gustu klienta oraz charakteru wnętrza. Drobiazgowo wykończone, estetyczne i funkcjonalne są często najważniejszym elementem pomieszczenia, w które zostały wkomponowane. W siedzibie firmy można obejrzeć wybrane modele schodów oraz zdjęcia konkretnych realizacji; w wyborze optymalnego rozwiązania pomocna będzie rozmowa ze specjalistą-projektantem. Dobierze właściwe rozwiązania konstrukcyjne i rozplanuje schody w taki sposób, by były maksymalnie funkcjonalne i wygodne. Na życzenie wykonywana jest także ich wizualizacja.

Podstawowe typy oferowanych schodów to:

  • schody samonośne (bez konstrukcji wsporczej, stopnie mocowane bezpośrednio do ściany),
  • schody na jednej belce,
  • schody dwubelkowe,
  • schody spiralne „klasyczne”,
  • schody spiralne „nowe”,
  • schody wstęgowe,
  • schody „kacze”.

Można zamówić także wyłącznie elementy wykończenia stopni (do mocowania na schodach betonowych) bądź samą balustradę.

Konstrukcja schodów wykonywana jest ze stali nierdzewnej lub zwykłej, malowanej na mokro lub proszkowo (wg palety RAL). Z tych samych materiałów oraz dodatkowo z mosiądzu produkowane są balustrady. Wypełnienie balustrad to najczęściej stalowe rurki lub profile o prostokątnych przekrojach. Opcjonalnie można wybrać tafle szklane (np. szkło matowe, barwione, piaskowane we wzory), blachę perforowaną, stalową siatkę lub linki. Stopnie schodów wykonywane są zwykle z wysokiej jakości drewna krajowego i egzotycznego. Mogą być także stalowe, kamienne bądź szklane. Zamawiający otrzymuje więc gotowy, pasujący do wnętrza produkt.

Do montażu…

Montaż schodów powinien być wykonywany po zakończeniu prac wykończeniowych oraz ułożeniu posadzki. Dzięki temu uniknie się np. uszkodzenia stopni, co może mieć miejsce podczas prowadzenia prac budowlanych. Na życzenie, schody można także zamontować na innym etapie budowy. Należy jednak odpowiednio zabezpieczyć stopnice oraz konstrukcję.

Schody z kamienia – firma Kamieniarz Sp. z o.o.

ul. Grabiszyńska 337c

52-402 Wrocław

tel: +48 600 411 072

schodyzkamienia@gmail.com

www: Schody kamienne Wrocław – schodyzkamienia.pl