Czas na zmiany – załóż plisy okienne

O idealnym wystroju danego wnętrza decyduje wiele elementów. Ważne są nie tylko kolory ścian i podłoga oraz meble, ale także dodatki. To one decydują o tym, czy całość jest spójna i harmonijna, czy chaotyczna i niedopracowana. Część z nich pełni funkcję tylko i wyłącznie ozdobną tak, jak na przykład kolorowe plakaty na ścianach, zdjęcia i obrazy, czy figurki oraz kwiaty poustawiane na stolikach. Jednak są również takie, które mają również pełnić rolę praktyczną. Należą do nich przesłony okienne, wśród których rosnącą popularnością cieszą się ostatnio plisy.

Od koronkowych firanek do lekkich i praktycznych plis okiennych

Moda na to, co stosowane jest do osłaniania okien przed promieniami słonecznymi latem oraz spojrzeniami sąsiadów, zmieniała się przez lata. Kiedyś w każdym oknie wisiały klasyczne firanki bogato zdobione koronkami i haftami, a także ciężkie zasłony z grubych materiałów, ozdobione wytłoczeniami, haftami oraz innymi dodatkami. Później przyszła moda na nieco lżejsze materiały. Modne stały się tiulowe, szyfonowe i woalowe firanki, które charakteryzują się dużą lekkością i zwiewnością. Podobnie sprawa wyglądała w przypadku zasłon, które również coraz częściej były delikatne, a nie ciężkie i przytłaczające. Następnie pojawiły się rolety. Początkowo wybór był naprawdę niewielki, jednak z czasem zaczęło się na rynku pojawiać znacznie więcej rodzajów, co tylko jeszcze bardziej wpłynęło na ich popularność. Modne stały się rolety klasyczne, a także bardzo eleganckie rolety rzymskie oraz bardzo praktyczne rolety dzień-noc. Obecnie ich miejsce coraz częściej zajmują nowoczesne i bardzo stylowe plisy okienne, które dają ogromne możliwości.
Plisy okienne pozwalają na zasłonięcie okna w dowolnym miejscu. Dzięki temu są bardzo funkcjonalne i pozwalają na dowolne manewrowanie. To użytkownik decyduje, czy chce zasłonić połowę okna od dołu lub od góry lub jego tylko część na samym środku. Sprawia to, że można skutecznie osłonić się od słońca i bez jednoczesnego odcinania całkowicie dopływu światła naturalnego do pomieszczenia. Wysoki komfort użytkowania sprawia, że plisy okienne cieszą się stale rosnącą popularnością i są coraz częściej wykorzystywane zarówno w domach prywatnych, jak i biurowych oraz usługowych.

Plisy okienne – praktyczna i stylowa osłona okienna do każdego wnętrza

plisyOgromną zaletą plis okiennych jest idealnie wyważone połączenie unikalnego designu oraz wysokiej funkcjonalności. Są to przesłony okienne wykonane z wysokiej jakości materiałów o różnej grubości o różnym stopniu przepuszczalności światła słonecznego. Montowane są na zaczepach, które najczęściej są transparentne, dzięki czemu w ogóle nie rzucają się w oczy. Do nich montowany jest wytrzymały, ale jednocześnie bardzo cienki sznurek, który pozwala na przesuwanie plis w dowolny sposób zarówno do góry, jak i od dołu. Cała konstrukcja powinna być stworzona z solidnych materiałów. Dlatego, jeśli zależy Ci na naprawdę dobrym produkcie, warto zdecydować się na zakup plis bezpośrednio u producenta z montażem. Dobrym wyborem będzie profesjonalna firma Pamir z Rumii, która działa na terenie całego Trójmiasta i okolic.
Wysoka funkcjonalności i łatwość codziennego użytkowania to nie jedyne zalety plis okiennych. Ponadto, jeśli będą wykonane z dobrej jakości materiału, to bardzo łatwo można utrzymać je w czystości. Dodatkowo ich montaż nie ogranicza otwierania skrzydeł okiennych, co daje ogromny komfort użytkowania. Plisy okienne dostępne są u producentów w wielu różnych kolorach oraz wzorach, co znacznie ułatwia ich dopasowanie do praktycznie każdego wnętrza. Możesz zdecydować się na jasne, nierzucające się w oczy modele, dopasowane do ścian w salonie lub energetyczne warianty w intensywnych barwach, które będą stanowiły ciekawe przełamanie minimalistycznego pomieszczenia. Plisy okienne możesz zamówić na wymiar, dzięki czemu ich montaż jest możliwy nawet na nietypowych oknach, na przykład trójkątnych czy okrągłych.