Dekoracje wnętrz modne w 2019 roku

aranżacja wnętrz

Choć moda charakteryzuje się tym, że przychodzi i odchodzi, a największe aranżacyjne trendy zmieniają się nieokiełznanie jak w kalejdoskopie, niektóre z nich pozostają w naszych domach na dłużej niż tylko jeden sezon. Jak się okazuje, także rok 2019 sprytnie przemycił kilka ciekawych tendencji, które wyraźnie zaadaptowały się w świecie designu przez ostatnie miesiące. Oprócz tego, pojawiło się kilka prekursorskich kierunków, które wniosły do wnętrz przyjemny świeżość i nowość. Jeśli chcesz wiedzieć, jakie nowinki modowe mamy na myśli, koniecznie przeczytaj ten artykuł do końca!

Zwariowane inspiracje

W roku 2019 odważnie wyruszyliśmy w zupełnie nowe podróże, aby bliżej przyjrzeć się gwiazdom, planetom i całej sferze niebieskiej. Te wszystkie motywy kojarzące się z kosmosem powszechnie zagościły na tkaninach, ścianach oraz obiciach mebli. Co ciekawe, śmiało te wszystkie wariacje możesz nawet połączyć z eleganckimi stylami wnętrz, meblami w konwencji rustykalnej oraz materiałami najwyższej jakości. Od teraz przestrzeń pozaziemska to nie tylko charakterystyczny element pokojów dla dzieci.

Design z przyszłości

Oprócz kosmicznych inspiracji, do wnętrz można śmiało wkomponować wzornictwo rodem z przyszłości. Srebrne, błyszczące materiały, połyskujące fronty mebli oraz w pełni awangardowe lampy kojarzące się ze statkami kosmicznymi, są bezapelacyjnym hitem tego roku. Dodatkowo, warto postawić na w pełni nowoczesne technologie oraz praktyczne sprzęty AGD, których projektanci z pewnością wzorowali się na imponujących filmach z gatunku science fiction.

motyw afrykański

Motywy Afryki

Z kosmicznych eskapad warto jednak czasem powrócić na ziemię, a najlepiej tę gorącą, spękaną od słońca, pełną dzikiej przyrody oraz imponującego, ludowego rzemiosła. Afrykańskie wpływy, bo to o nich mowa, już na dobre zagościły w tym roku w najmodniejszych, polskich wnętrzach. Mogą być to zarówno oryginalne, szamańskie maski rodem z Afryki, figurki wykonane z drewna egzotycznego, a także tkaniny ozdobione ciekawymi, zwierzęcymi motywami, takimi jak drapieżna, wężowa skóra, lamparcie cętki czy też tygrysie paski. Warto zwrócić także uwagę na wyroby kojarzące się z afrykańskim rękodziełem, czyli wzorzyste dywaniki, kilimy i narzuty.

Modny mosiądz

Jak sygnalizują najbardziej znani projektanci, w tym roku miedziane dodatki, które już były wielkim hitem w ubiegłym roku, powoli odejdą w zapomnienie. Co jednak najważniejsze, ich miejsce zostało zajęte przez mosiądz, którego oryginalność tkwi w pięknym, ciepłym i nieco rudawym kolorze. Stop ten świetnie będzie prezentował się w zestawieniu z naturalnymi minerałami, takimi jak drewno, rattan czy też glina. Oprócz tego, mosiądz z pewnością pokocha subtelną, białą ceramikę i oczywiście tkaniny w stylu eko, takie jak len, bawełna czy też zamsz. Warto wspomnieć, że projektanci stawiają nie tylko na mosiężne elementy, ale i na meble całkowicie wykończone mosiądzem.

mosiądz

Kolorowe sufity

Oczywiście jasny sufit nie jest już całkowicie passé, jednak jak stale podkreślają projektanci wnętrz, w roku 2018 ludzie otwierają się na niebanalne rozwiązania nad głową. Jeśli więc masz ochotę na sufitowe szaleństwo, możesz spokojnie zafundować sobie szalone sklepienie w energetycznych odcieniach, wzorzystą tapetę, a nawet farbę tablicową. Jedyne na co trzeba bardzo uważać, to wysokość pomieszczeń. Niewielkie i niskie wnętrza niestety nie lubią ekstrawagancji, zwłaszcza w sytuacji, kiedy ich okna wychodzą na część północną. W takim wypadku lepiej więc unikać krzykliwego lub też bardzo ciemnego odcienia na naszym suficie.

~opowiada architekt wnętrz z MDPF Design