Dekoracje wnętrz modne w 2022 roku

blachy dekoracyjne gdzie je powiesić

Choć moda charakteryzuje się tym, że przychodzi i odchodzi, a największe aranżacyjne trendy zmieniają się nieokiełznanie jak w kalejdoskopie, niektóre z nich pozostają w naszych domach na dłużej niż tylko jeden sezon. Jak się okazuje, także rok 2022 sprytnie przemycił kilka ciekawych tendencji, które wyraźnie zaadaptowały się w świecie designu przez ostatnie miesiące. Oprócz tego, pojawiło się kilka prekursorskich kierunków, które wniosły do wnętrz przyjemny świeżość i nowość. Jeśli chcesz wiedzieć, jakie nowinki modowe mamy na myśli, koniecznie przeczytaj ten artykuł do końca!

Zwariowane inspiracje

Wszystkie motywy kojarzące się z kosmosem powszechnie zagościły na tkaninach, ścianach oraz obiciach mebli. Co ciekawe, śmiało te wszystkie wariacje możesz nawet połączyć z eleganckimi stylami wnętrz, meblami w konwencji rustykalnej oraz materiałami najwyższej jakości. Od teraz przestrzeń pozaziemska to nie tylko charakterystyczny element pokojów dla dzieci.

Design z przyszłości

Oprócz kosmicznych inspiracji, do wnętrz można śmiało wkomponować wzornictwo rodem z przyszłości. Srebrne, błyszczące materiały, metalowe plakaty, połyskujące fronty mebli, donice podświetlane LED oraz w pełni awangardowe lampy kojarzące się ze statkami kosmicznymi, są bezapelacyjnym hitem tego roku. Dodatkowo, warto postawić na w pełni nowoczesne technologie oraz praktyczne sprzęty AGD, których projektanci z pewnością wzorowali się na imponujących filmach z gatunku science fiction.

metalowe plakaty do jakich wnętrz pasują

Modny mosiądz

Jak sygnalizują najbardziej znani projektanci, w tym roku miedziane dodatki, które już były wielkim hitem w ubiegłym roku, powoli odejdą w zapomnienie. Co jednak najważniejsze, ich miejsce zostało zajęte przez mosiądz, którego oryginalność tkwi w pięknym, ciepłym i nieco rudawym kolorze. Stop ten świetnie będzie prezentował się w zestawieniu z naturalnymi minerałami, takimi jak drewno, rattan czy też glina. Oprócz tego, mosiądz z pewnością pokocha subtelną, białą ceramikę i oczywiście tkaniny w stylu eko, takie jak len, bawełna czy też zamsz.

Kolorowe sufity

Oczywiście jasny sufit nie jest już całkowicie passé, jednak jak stale podkreślają projektanci wnętrz, ludzie otwierają się na niebanalne rozwiązania nad głową. Jeśli więc masz ochotę na sufitowe szaleństwo, możesz spokojnie zafundować sobie szalone sklepienie w energetycznych odcieniach, wzorzystą tapetę, a nawet farbę tablicową. Jedyne na co trzeba bardzo uważać, to wysokość pomieszczeń. Niewielkie i niskie wnętrza niestety nie lubią ekstrawagancji, zwłaszcza w sytuacji, kiedy ich okna wychodzą na część północną. W takim wypadku lepiej więc unikać krzykliwego lub też bardzo ciemnego odcienia na naszym suficie.