Drewniane schody dywanowe – co trzeba wiedzieć decydujące się na nie?

schody

Schody dywanowe można przyrównać do tradycyjnych schodów tzw. policzkowych, jednakże różnią się od nich tym, że nie posiadają kluczowego elementu konstrukcyjnego, czyli belek policzkowych.

Schody dywanowe – skąd się wziął ich fenomen?

Konstrukcja schodów dywanowych opiera się wyłącznie na stopniach i podstopniach, które łączy się ze sobą za pomocą śrub monterskich. Warto również dodać, że stopnie i podstopnie bezwzględnie muszą być tej samej grubości. Schody tego rodzaju kotwione są do podłogi, stropu, ścian, jak również wsporników np. zamontowanych specjalnie filarów.

Schody dywanowe cieszą się niezwykłą popularnością, ponieważ ich wygląd jest niezwykle nowoczesny i oryginalny, przez co pasują do wielu wnętrz – zwłaszcza w domach i mieszkaniach nowo wybudowanych lub świeżo po remoncie. Do wykonania schodów dywanowych używa się grubych kawałków drewna – najczęściej o grubości od 7 do 10 cm.

Fakt ten bez wątpienia może początkowo odstraszać, ponieważ momentalnie nasuwa się myśl, że ten rodzaj schodów jest niezwykle mocny i nie prezentuje się estetycznie – jednakże nic bardziej mylnego! Schody dywanowe mimo swojej pozornej “toporności” prezentują się znakomicie i zaskakująco lekko.

Wszystko dlatego, że ten rodzaj schodów pozbawiony jest belek policzkowych i jak sama nazwa wskazuje wygląda niczym dywan, wznoszący się do góry. Efekt wizualny, jaki dają schody dywanowe jest niezastąpiony, do czego coraz więcej osób się przekonuje. Popularność tego rozwiązania stale rośnie, a mieszkań i domów, których głównym elementem reprezentacyjnym są schody dywanowe, jest coraz więcej.

Drewniane schody dywanowe – co warto o nich wiedzieć?

Drewno to bez wątpienia najlepszy materiał konstrukcyjny, który wykorzystywany był przez człowieka niemalże od zawsze. Ten naturalny surowiec zachwyca swoimi niepowtarzalnym charakterem i wyglądem, przez co śmiało można go określić mianem “niezastąpionego” – bowiem żadne inne rozwiązanie nie jest w stanie dać podobnego efektu, jak drewno.

Materiał ten doskonale również współpracuje w czasie obróbki, dzięki czemu tworzenie drewnianych elementów konstrukcyjnych jest niezwykle szybkie i przyjemne dla wykonawców. Drewno pozwala na stworzenie unikatowych rozwiązań, które zależne są wyłącznie od indywidualnej wizji każdego z klientów.

Drewniane schody dywanowe to strzał w dziesiątkę, ponieważ rozwiązanie to doskonale sprawdzi się praktycznie we wszystkich rodzajach wnętrz. Najczęściej jednak klienci decydują się na drewniane schody dywanowe, gdy zależy im na stworzeniu nowoczesnej aranżacji. Nie oznacza to jednak, że ten rodzaj schodów nie nadaje się do tradycyjnych i klasycznych wnętrz.

Nieograniczony wybór gatunków drewna, dowolne kształty i wymiary oraz bogata paleta kolorów – wszystko to oferują producenci schodów dywanowych. Dzięki temu każdy klient może stworzyć własny projekt, który doskonale dopełni całościowy koncept mieszkania – niezależnie od tego, w jakim stylu zostało ono stworzone.

Drewniane schody dywanowe zaskakują swoim wyglądem i bez wątpienia stanowią niezastąpiony element reprezentacyjny każdego mieszkania. Funkcjonalność i estetyka to dwie główne cechy, którymi wyróżniają się schody dywanowe. Gdy dochodzi do tego również swoboda podczas projektowania, to wówczas można powiedzieć, że schody dywanowe nie mają sobie równych.

schody dywanowe

Schody dywanowe Wrocław – gdzie znaleźć producenta?

Boczar to firma działająca na terenie Wrocławia i okolic, która specjalizuje się między innymi w projektowaniu i późniejszej produkcji schodów dywanowych we Wrocławiu. Oprócz tego, Boczar oferuje również drewniane balustrady oraz drzwi. Firma każdy projekt dopasowuje indywidualnie do potrzeb i preferencji każdego klienta.

Boczar wyróżnia się niezwykle profesjonalnym podejściem do powierzonych zleceń, a pracownicy realizują każdy projekt ze 100% zaangażowaniem. Boczar jest bez wątpienia najlepszą firmą działającą na terenie Dolnego Śląska, ponieważ oferuje usługi na najwyższym poziomie, oferując klientom wyłącznie najlepsze i niepowtarzalne rozwiązania.