Ile kosztuje deratyzacja mieszkania?

Deratyzacja Łódź

Deratyzacja jest metodą dzięki, której można skutecznie pozbyć się myszy i szczurów. Często to jedyna droga ratunku w powrocie do normalnego funkcjonowania. Zasiedlone gryzonie mogą spowodować ogromne straty. Zalicza się do nich, nie tylko ubytki żywności, ale także fetor odchodów, które pozostawiają szkodniki. Ponadto często uszkadzają różnego rodzaju kable i przewody.

Jak gryzonie przedostają się do naszych mieszkań?

Nie każdy zdaje sobie sprawę, że zarówno myszy, jak i szczury to bardzo inteligentne i przebiegłe zwierzęta. Dostają się do naszych domostw nie tylko przez otwarte drzwi wejściowe czy tarasowe, ale potrafią również wykorzystać do tego celu nawet najmniejsze otwory, plastikowe wpusty, uszkodzony kabel ściekowy czy zawory zwrotne. Osiedlają się, budując swoje gniazda z różnych pozostałości np. plastiku, gazet czy kartonów.

Co wpływa na pojawienie się gryzoni w naszych mieszkaniach?

Zarówno myszy, jak i szczury zazwyczaj poszukują ciepła i pożywienia. Do naszych domów najczęściej próbują się przedostać w okresie jesiennym. Jeszcze przed nadejściem pierwszych chłodnych dni, należy dokładnie sprawdzić cały budynek z zewnątrz. Wszystkie szpary, które znajdziemy, należy odpowiednio zakryć. Pod uwagę należy wziąć fakt, że myszy z łatwością potrafią wspiąć się po ścianach, docierając również na dach, takie miejsca także powinniśmy skontrolować. Zachętą dla gryzoni będą również pozostawione resztki jedzenia, dlatego należy uważnie sprzątać i nie pozostawiać niezabezpieczonej żywności. Dotyczy to również kubłów na śmieci, które zawsze powinny być szczelnie zamknięte.

Jak rozpoznać, że w naszym domu może być plaga szkodników?

Jest kilka zjawisk, które powinny wzbudzić nasze zaniepokojenie, należą do nich:

  • unoszący się nieprzyjemny zapach, którego przyczyną są pozostawiane odchody,
  • małe kupki odchodów oraz charakterystyczne niewielkie plamy,
  • odgłos drapania w nocy,
  • pozostawione resztki jedzenia w nieoczywistych miejscach,
  • nadgryzione kable, meble itp.,
  • liczne gniazda rozmieszone np. w piwnicach, garażach czy na strychu.

Należy pamiętać, że myszy i szczury potrafią skutecznie omijać zastawione na nie pułapki. Dodatkowo rozmnażają się w szybkim tempie i roznoszą szereg groźnych chorób. Sami nie poradzimy sobie z tym problemem. Kiedy mamy do czynienia z plagą gryzoni, niewątpliwie powinniśmy skorzystać z pomocy fachowców.

Deratyzacja Łódź

Jaki jest koszt profesjonalnej deratyzacji?

Wysokość opłaty, jaką poniesiemy za usunięcie szkodników, zależy przede wszystkim od wielkości powierzchni oraz liczby pomieszczeń. Znaczenie ma również odpowiedni dobór środka, którym gryzonie będą usuwane. Ilość szkodników i zbudowane przez nie gniazda też decydują o wysokości kosztów. W cenę usługi często doliczany jest również dojazd do klienta, monitorowanie i uzupełnianie pułapek, a także utylizowanie martwych gryzoni. Średnia cena za wykonanie usługi deratyzacji mieszkania zależna jest również od województwa. Przykładowo deratyzacja w Łodzi kosztuje od 150 zł, natomiast w Warszawie ceny zaczynają się od 200 zł.

Kto ponosi koszty za wykonanie deratyzacji?

Utrzymanie czystości w budynku bądź danej nieruchomości i jej obrębie spoczywa na jej właścicielu. Jeśli bierzemy pod uwagę dom jednorodzinny, to zabieg deratyzacji powinien być wykonywany według potrzeb. Inaczej sytuacja wygląda, kiedy mamy do czynienia z nieruchomościami zabudowanymi budynkami wielorodzinnymi np. kamienice i bloki. Kiedy problem gryzoni występuje w danym mieszkaniu, to za ich usunięcie odpowiada właściciel danego lokalu, natomiast w części wspólnej, czyli np. na klatce schodowej czy strychu deratyzację przeprowadza i opłaca właściciel budynku.

Władze poszczególnych miast uchwaliły ustawy, w których taki obowiązek powinien być wykonany co najmniej dwa razy do roku. Jednak nie jest jasno określone, kto ma przeprowadzać taką deratyzację. Niewątpliwie najlepiej zatrudnić do takiej czynności profesjonalną firmę. Jeśli właściciel nie wywiąże się z umowy zostanie na niego nałożony mandat.

Deratyzacja Łódź

Lepiej zapobiegać inwazji gryzoni niż pozbyć się ich z domu. Jeśli jednak spostrzeżemy obecność szczurów najlepiej działać od razu. Myszy i szczury rozmnażają się bardzo szybko i z czasem problem będzie niebezpiecznie narastał. Czynności podejmowane na własną rękę często okazują się mało skuteczne, dlatego sprawę należy powierzyć profesjonalnej firmie, która dokładnie sprawdzi cały budynek i przeprowadzi skuteczną deratyzację.

Polecana przez nas firma Vector oferuje usługi deratyzacji w Łodzi i na terenie całego kraju – zapraszamy do kontaktu:

Adres: Orzechowa 9/3, 94-205 Łódź
WWW: https://vector-uslugi.pl/
E-mail: uslugi.sprzatajace@onet.pl
Telefon: 725 392 578