Jak dobrać kamerę monitorującą do swoich potrzeb?

kamery

Postępująca w bardzo szybkim tempie technologia oferuje nam coraz ciekawsze rozwiązania dotyczące monitoringu wizyjnego. Liczba funkcji, parametry kamer monitorujących, tajemnicze skróty i oznaczenia-wszystko to może przyprawić o ból głowy. W poniższym artykule doradzimy, jak dobrać kamerę do swoich potrzeb oraz na co w szczególności zwrócić uwagę przed jej zakupem.

Aspekty funkcjonalne kamer monitorujących

Kamera monitorująca powinna być funkcjonalna i odpowiadająca naszym realnym potrzebom. Powinniśmy zdecydować się na taką kamerę, z których funkcji rzeczywiście będziemy korzystać i które okażą się dla nas przydatne. Na co zwrócić uwagę przy wyborze kamery monitorującej? Oto kilka ważnych aspektów, które każdy z nas powinien uwzględnić przy zakupie tego rodzaju sprzętu:

 • Określenie, w jakich warunkach kamera ma pracować. W zależności od tego, czy kamera ma służyć do monitorowania wnętrza budynku, czy też być używana do monitorowania przestrzeni na zewnątrz, rozróżniamy dwa podstawowe rodzaje kamer: wewnętrzne i zewnętrzne.  Jeżeli kamera ma być używana na zewnątrz, ważne jest, aby zdecydować się na model kamery zewnętrznej wodo- i pyłoszczelnej, której właściwości pozwalają na jej użytkowanie nawet podczas bardzo niesprzyjających warunków atmosferycznych, np.  w czasie opadów śniegu, deszczu, panowania niskich temperatur. 
 • Określenie rodzaju kamery. Kamery do monitoringu to bardzo duża grupa kamer o różnych funkcjonalnościach i kształtach. Wśród nich wyróżniamy m.in. kamery kopułkowe, kamery tubowe, kamery uchylno-obrotowe, kamery desktopowe, kamery naścienne, nianie elektroniczne.
 • Tryb nocny- jeżeli zależy nam na monitorowaniu obrazu również w nocy, nie warto oszczędzać, tylko zdecydować na kamerę wykorzystującą w swojej pracy podczerwień. Dzięki niej możliwe jest nagrywanie wyraźnych filmów po zmroku.
 • Możliwość zainstalowania dedykowanej aplikacji na smartfona lub na tablet, która umożliwi oglądanie obrazu na żywo oraz odbieranie powiadomień.
 • Łatwa instalacja i montaż, którą każdy, nawet początkujący, powinien wykonać samodzielnie.
 • Wandaloodporność. Funkcja ta umożliwia montaż kamer na mniejszej wysokości, z reguły dostępnej dla innych osób. Są one bardzo wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne.  
 • Czujnik dźwięku i ruchu. Bardzo wygodne i funkcjonalne rozwiązanie, dzięki któremu powiadomienie otrzymujemy natychmiast, jeżeli urządzenie wykryje ruch lub dźwięk.

Aspekty techniczne kamer monitorujących

 1. Rozdzielczość- im większa rozdzielczość, tym lepszy i bardziej szczegółowy obraz. Wymaga to zastanowienia się, na jakim obrazie nam najbardziej zależy: na takim, który jest wyraźny i pozwala zarejestrować rysy twarzy oraz na którym widoczne są szczegóły, czy ten wystarczy nam obraz podstawowej jakości. Absolutne minimum to HD Ready (1280x720px) lub  FullHD (1920x1080px). 
 2. Czułość światła. Kamery z wyższą czułością światła działają bardzo dobrze nawet w słabych warunkach oświetleniowych i w nocy. 
 3. Kąt widzenia kamery. Im szerszy kąt widzenia, tym większą powierzchnię można uchwycić na obrazie. Parametr ten powinien być dostosowany do wielkości pomieszczenia lub monitorowanej powierzchni zewnętrznej oraz do bliskości obiektów od obiektywu.
 4. Slot z możliwością umieszczenia karty pamięci microsd. Funkcja ta umożliwia nagrywanie i przechowywanie obrazu na nośniku zewnętrznym. Do wyboru mamy również urządzenia z możliwością przechowywania obrazu w tzw. wirtualnej chmurze.
 5. Połączenie przewodowe i bezprzewodowe. Bardziej uniwersalnym rozwiązaniem jest połączenie bezprzewodowe umożliwiające połączenie się kamery poprzez router Wi-fi, co nie generuje konieczności okablowania i sprzyja większej dowolności montażu.  
 6. Niezawodność i solidność- kamera, na którą się zdecydujemy, powinna cieszyć się dobrymi opiniami i uznaniem wśród klientów, dlatego warto poświęcić swój czas na dokładniejszy research oraz na zebranie wystarczającej ilości opinii innych użytkowników.

kamery

Montaż kamer Katowice- sprawdzone rozwiązania oferowane przez BS ISO

BS ISO oferuje montaż kamer Katowice na terenie całej Polski oraz profesjonalne usługi obejmujące dystrybucję kamer wizyjnych. Dysponujemy nowoczesnymi rozwiązaniami, które dopasowujemy do potrzeb i oczekiwań klientów. Nasz bogaty asortyment urządzeń obejmuje sprzęty, które można nabyć w każdym z pułapów cenowych, zarówno tych budżetowych, jak i klasy premium.  Jeżeli mają Państwo jakiekolwiek wątpliwości dotyczące wyboru kamery odpowiadającej określonym oczekiwaniom, nasz zespół specjalistów służy Państwu fachową pomocą w dokonaniu właściwego wyboru. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszej bogatej oferty oraz usług.