Jak pozbyć się starych mebli po przeprowadzce?

stare meble

Przeprowadzka zazwyczaj wiąże się z wymianą większości mebli i domowych sprzętów.

W nowym miejscu dobrze zacząć wszystko od nowa, z odświeżonym wyposażeniem i nową energią. Często okazuje się, że na niektóre meble po prostu nie ma już miejsca albo może ma się dzieci, które wyrosły ze swojego łóżeczka. Co wtedy zrobić z tymi niepotrzebnymi przedmiotami?

Znaleźć chętnego, który przygarnie nasze meble

Najpierw dobrze popytać wśród znajomych lub sąsiadów, czy nie chcieliby czegoś przygarnąć. Można też zorientować się, czy jakaś placówka społeczna nie potrzebuje pomocy w postaci mebli. Oczywiście powinno się oferować swoje meble tylko wtedy, kiedy są w zadbanym stanie i będą mogły służyć przez dłuższy czas nowym właścicielom.

Spróbować swoich sił w sprzedaży

Innym sposobem, który nawet może przyczynić się do zarobienia paru groszy, jest sprzedaż mebli. Pchle targi czy strony internetowe dają duże możliwości, więc warto spróbować. W tym przypadku również trzeba pamiętać, że meble powinny być w miarę dobrym stanie. Jeżeli nie ma chętnych na przygarnięcie lub kupno mebli, należy zastanowić się nad ich utylizacją.

Wyrzucić meble do specjalnego kosza na wielkogabarytowe śmieci

Pozbycie się niechcianych mebli wymaga pewnej wiedzy. Zostawianie wielkogabarytowych śmieci pod osiedlowym śmietnikiem jest niedozwolone. Trzeba więc zorientować się, w jaki sposób w konkretnym mieście można pozbyć się starych mebli. We Wrocławiu (jak i zapewne w wielu innych miastach) wywóz odpadów wielkogabarytowych odbywa się według konkretnego harmonogramu.

Specjalne kosze podstawiane są w różnych miejscach w określone dni i wtedy można je tam przenieść. Kosze znajdują się na osiedlach, więc nie będzie trzeba ich dźwigać przez długie odległości.

Zlecić utylizację mebli firmie przeprowadzkowej

Zlecenie konkretnej firmie wywozu starych mebli ułatwia sprawę. Po pierwsze nie trzeba się martwić, czy w dniu, w którym musimy pozbyć się rzeczy, będzie dostępny kosz na śmieci wielkogabarytowe. Po drugie odchodzi problem dźwigania. Mieszkając na wysokim piętrze w budynku bez windy lub po prostu nie mając sił, trudno wyobrazić sobie znoszenie łóżka czy szafy.

Odpowiedni fachowcy mają cenne doświadczenie i są przygotowani do znoszenia niewygodnych mebli w różnych warunkach. Mają też specjalne samochody, w które zmieści się duża ilość mebli. Zdecydowanie się na pomoc firmy przeprowadzkowej to też duża oszczędność czasu.

Jeżeli jesteś z Wrocławia, to warto skorzystać z usług firmy „Klimek” Przeprowadzki, która oferuje wywóz rzeczy z domów, ale też z garaży, ogrodów, piwnic i strychów. Fachowcy zabiorą od Ciebie m.in. łóżka, stoły, krzesła, biurka, regały oraz meble ogrodowe. Firma ta podejmuje się zleceń od osób prywatnych oraz firm. Nie ma znaczenia, czy trzeba zutylizować kanapę, czy biurko.

Pracownicy „Klimek” Przeprowadzki szybko i sprawnie zajmą się wszystkim. W umówiony dzień odbiorą niepotrzebne meble, a następnie zawiozą je do utylizacji. „Klimek” Przeprowadzki zapewnia też możliwość sprzątania i pomocy przy transporcie rzeczy ze starego miejsca do nowego lokum.

co zrobić ze starymi meblami

Dlaczego warto zlecić utylizację starych rzeczy i mebli we Wrocławiu?

Przy potrzebie pozbycia się starych mebli należy wykluczyć pomysł spalenia ich. Niektórzy uważają, że to świetny sposób na wyeliminowanie problemu i zaoszczędzenie pieniędzy, ale jednocześnie to trucie ludzi i przyczynianie się do zanieczyszczania środowiska, ponieważ podczas palenia mebli powstają szkodliwe pyły i gazy.

Ponadto takie palenie mebli może grozić otrzymaniem wysokiego mandatu. Jeśli natomiast ogień stanie się niebezpieczny, grozi również sprawa w sądzie. Dlatego decydując się na wywóz starych mebli we Wrocławiu, warto wynająć firmę, która zajmuje się ich utylizacją.