Jak urządzić swój gabinet?

nowoczesny gabinet

Gabinet to wizytówka, osoby, ale także firmy. Jest to miejsce, w którym spędza się wiele godzin dziennie, a dodatkowo musi ono sprzyjać kreatywności oraz ułatwiać skupienie się na pracy. Przed urządzeniem gabinetu należy się zastanowić, do czego on będzie służył. Czy ma to być miejsce spotkań z klientami, czy wyłącznie miejsce do pracy, które ma nie rozpraszać, a jednocześnie być stylowe i klimatyczne?

W przypadku spotkań z klientami należy przemyśleć, w którym miejscu będzie przebiegało spotkanie, przy biurku czy może mniej formalnie na wygodnej i eleganckiej sofie przy filiżance kawy. Podczas spotkań gabinet staje się wizytówką zarówno filmy jak i jej właściciela, dlatego bardzo ważne jest, aby prezentował gustowny i elegancki styl połączony z funkcjonalnością i przyjemnym klimatem. Gabinet można urządzić w wielu stylach. Wybór odpowiedniego powinien być przemyślany i odzwierciedlać w pewnym stopniu charakter właściciela oraz firmy. 

Styl nowoczesny – minimalizm i funkcjonalność

Styl nowoczesny to nie to samo co styl współczesny. Te pojęcia są bardzo często używane wymiennie, a w rzeczywistości sporo różnią się od siebie. Styl nowoczesny (inaczej modernistyczny) odnosi się do nurtu w sztuce rozwijającego się na początku XX wieku. Charakteryzuje się on prostotą, minimalizmem oraz funkcjonalnością, przez co obecnie cieszy się ogromną niegasnącą popularnością. Styl nowoczesny nie będzie dobrym rozwiązaniem dla każdego. Jego surowość i prostota mogą odstraszyć osoby lubiące przytulne pomieszczenia wyposażone w różnego rodzaju dodatki i dekoracje. W stylu nowoczesnym najczęściej używanymi materiałami w produkcji mebli oraz wyposażenie jest szkło, metal, plastik oraz drewno. Gabinet wykonany w tym stylu będzie znakomitym rozwiązaniem dla osób ceniących minimalizm oraz modernistyczny klimat. 

gabinet

Styl industrialny – surowość i prostota

Gabinet w stylu industrialnym przypadnie do gustu osobom dynamicznym o przebojowej osobowości, które lubią surowy klimat. Styl ten w ostatnim czasie jest bardzo popularny i zgromadził już spore grono swoich zwolenników. Jest to znakomite rozwiązanie dla osób o artystycznym uosobieniu, które chcą, aby ich biuro wyrażało także ich osobowość. Główną cechą charakterystyczna stylu industrialnego jest przestrzeń, surowość, minimalizm i prostota. Styl ten na pewno nie przypadnie do gustu osobom lubiącym przytulne i nieduże pomieszczenia. Gabinet w stylu industrialnym będzie znakomitą wizytówką firmy, która jednocześnie będzie wyrażała osobowość i charakter jej właściciela. 

Gabinet w stylu angielskim – elegancja i harmonia

Dla osób poszukujących klasycznego stylu, elegancji i harmonii, wspaniałym rozwiązaniem jest gabinet zaprojektowany w stylu angielskim. W ten sposób można uzyskać pomieszczenie, które będzie sprzyjało pracy oraz kreatywności a podczas spotkań zachwyci nie jedną osobę. Meble w stylu angielskich charakteryzują się solidnością, wysoką jakością wykonania i sprawiają wrażenie wiecznych. Nie jest to jednak styl właściwy dla każdego. Charakter stylu angielskiego jest dość ciężki i oparty na ciemnych kolorach, przez co wiele osób może czuć się przytłoczonych w tego typu pomieszczeniu. Osoby wybierające ten styl powinny być pewne swojej decyzji, ale na pewno jej nie pożałują. Styl angielski oprócz tego, że zachwyca wyglądem, jest również bardzo praktyczny. Masywne duże biurko, wytrzymałe regały, obszerny i wygodny fotel to najbardziej rozpoznawalne elementy stylu angielskiego. Oczywiście gabinet w stylu angielskim nie musi składać się wyłącznie z ciemnych mebli i dodatków. Przy zastosowaniu odpowiedniego balansu między jasnymi i ciemnymi kolorami można uzyskać równowagę kolorystyczną, która nie będzie przytłaczać, a jednocześnie zachowa swój elegancki i stonowany charakter.