Kabiny natryskowe

Prysznic jest jedną z wielu kwestii, która należy do małych radości każdego człowieka. Daje szansę się uspokoić i na chwilę zapomnieć o zmęczeniu. Istotne jest by zadbać o pożądane opcje kabiny natryskowej, dlatego że dzięki nim przyzwoicie rozpoczniemy oraz skończymy każdy dzień.

Słowo prysznic pochodzi od nazwiska pochodzącego z ówczesnego Śląska Austriackiego a żyjącego w pierwszej poł. XIX wieku twórcy wodolecznictwa – Vincenza Priessnitza. Na początku instrumenty sanitarne, które montowane są obecnie w nowoczesnych odmianach w kabinach prysznicowych były jednym ze sposobów uzdrawiania kuracjuszy w domach sanatoryjnych, wyłącznie za pomocą wody, bez posiłkowania się lekarstwami czy ziołami. Pierwsze konstrukcje wyglądające jak dzisiejsze kabiny natryskowe stworzone zostały jednak dużo wcześniej – bo w starożytnej Grecji.

Bazowe prysznicowe kabiny składają się ze ścianek pomieszczenia kąpielowego, rozsuwanych wejść ze szkła lub zrobionych z innych, sztucznych materiałów, brodzika wraz z odpływem i sitka, który umieszczona w słuchawce umożliwia rozbicie strumienia wody prowadzonego z instalacji wodociągowej i przemienieniu go na małe krople. Innymi komponentami, które mogą się tam pojawić są uchwyty ułatwiające wejście do środka i z niego wyjść, jest to ważna, która może uprościć kąpanie się osobom starszym albo o ograniczonym poziomie motoryki. Najlepsze kabiny natryskowe posiadają też montowane wodoodporne radioodbiorniki, które ponadto wprawiają w pozytywny nastrój osobę korzystającą z prysznica.

1

Najistotniejszymi plusami kabiny natryskowej są:

  • komfort i szybkość użytkowania
  • intymność
  • utrzymywanie higieny na wysokim poziomie
  • relaks i odświeżenie

Kabiny natryskowe to ważny element każdej łazienki, dlatego trzeba je dopasować je do swoich potrzeb, ich plusem jest możliwość kupna w różnych rozmiarach oraz o różnym stopniu wykończenia. Podczas gdy niektórzy wolą kabiny półokrągłe, które efektywnie wpasowują się w niemal każdą powierzchnię sanitarną, inni wyżej stawiają kabiny o podstawie kwadratowej, które mogą być obszerniejsze. Słuchawki prysznicowe również mogą występować w różnych odmianach i rozmiarach – począwszy od tradycyjnych – montowanych na stałe na tylnej ścianie kabiny natryskowej – skończywszy na dużych deszczownicach, które instalowane są powyżej głowy ich użytkowników.