Jakie firanki najlepiej wybrać do salonu?

firany

Salon jest najbardziej reprezentatywnym pomieszczeniem, jakie znajduje się w naszym domu i mieszkaniu. To w salonie przyjmujemy gości, urządzamy rodzinne spotkania i spędzamy czas wspólnie z rodziną i przyjaciółmi. Każdy z nas, urządzając mieszkanie, największą uwagę przykuwa do salonu. Pomieszczenie to musi bowiem wyglądać jak najlepiej.
Oprócz kolorów ścian, mebli oraz innych dodatkowych elementów, jakie znajdują się w salonie, szczególnie ważny jest właściwy dobór firanek. Ich rolą jest przede wszystkim ochrona przed słońcem oraz zapewnienie prywatności. Jednak nie należy zapominać o tym, że firanki pełnią również funkcję ozdobną. Dziś, dzięki stale poszerzającej się ofercie, możemy zakupić firanki, które będą podkreślać styl, w jakim urządzony jest nasz salon. Oprócz tego, wybór odpowiednich firanek zapewni nam piękny wygląd okien również zewnątrz budynku. Firanki i zasłony stanowią dopełnienie każdego pomieszczenia. W jaki sposób wybrać te najlepsze?

Firanki, jakie znajdą się w naszym salonie, powinny być dopasowane według paru kryteriów. W większości przypadków, bierzemy pod uwagę:

  • Dominujące kolory w salonie,
  • Styl, w jakim utrzymane jest pomieszczenie,
  • Wielkość okien, drzwi na taras itp.,
  • Nasze upodobania.

Firany muszą przede wszystkim pasować do naszego wnętrza. Dziś, możemy wybierać spośród setek różnych modeli, długości, styli czy też kolorów.

firany

Rodzaje firanek

Wiele jest kryteriów, na jakie można podzielić firanki. Największą popularnością od wielu lat, cieszą się firanki sięgające aż do ziemi. Długie firany, które zakrywają całe okna, sprawdzą się w każdym salonie, niezależnie od stylu, w jakim jest urządzony. Równie atrakcyjne mogą okazać się firany sięgające jedynie parapetu. W przypadku, gdy w salonie znajdują się drzwi na taras tuż obok okien, można zakupić firanę asymetryczną. Dużą popularnością cieszą się także lambrekiny.

Materiał, z jakiego wykonywane są firany, to żakard. Wygląd firan może być bardzo różnorodny. W zależności od naszego gustu, możemy zakupić firankę gładką, pokrytą wzorami na całej powierzchni lub ze worami, które znajdują się jedynie u dołu. W niektórych krojach firanek, wzory znajdują się w równoległych odległościach.
Wybór odpowiedniej firanki do salonu musi się również skupiać na samym wzorze. Szczególnie popularne są motywy kwiatów lub owoców. Często, w ofercie możemy natknąć się na wzory geometryczne, poziome lub pionowe itp. Firanki, które pokryte są wzorami, mogą zostać zawieszone w każdym salonie. Warto jednak zadbać o to, by wzornictwo na firanach współgrało z wyposażeniem i dekoracjami, jakie znajdują się w salonie.
Nie można jednak zapomnieć o ewentualnych kolorach. Co prawda, większość haftów na firanach są białe, jednak niekiedy możemy natknąć się na kolorowe kwiaty i owoce.

Modne firanki

Każdemu z nas zależy, by firanki, jakie zawiesimy w mieszkaniu, były odpowiednio dopasowane. Dobrze i modnie wyglądający dom, jest o wiele bardziej atrakcyjny i przytulny. Obecnie, oferty producentów firanek są bardzo różnorodne. Dzięki temu, każdy z nas ma możliwość dokonania odpowiedniego wyboru. Dziś, liczy się przede wszystkim najwyższa jakość i modny wygląd mieszkania. Wybór właściwych firan do salonu pozwoli nam dodać atrakcyjności. Biorąc pod uwagę funkcję, jaką pełni salon w każdym mieszkaniu i domu, dobór elementów, takich jak firanki, powinien być szczególnie przemyślany.