Meblowanie

Chodząc po wielu rozmaitych sklepach z meblami, oglądając najnowsze katalogi dotyczące aranżacji wnętrz bez trudu można dostrzec czym kierują się ich twórcy aranżując ich wnętrze naturalnością i skromnością. Skromny wystrój, podstawowe, geometryczne kształty, niekrzykliwa barwa, oto obecne trendy.

Salony, sypialnie, kuchnie, wyposażane są teraz w meble w kształcie prostokąta czy kwadratu, pozbawione obiektów zdobniczych i zawężoną do minimum liczbą akcesoriów. Co więcej, popularne stały się praktyczne detale w które teraz wyposaża się sprzęt tak aby poprawić komfort ich wykorzystywania w tym zawiasy, siłowniki, systemy porządkujące zawartość półek i szafek. Oprócz tego, twórcy oferują duży wachlarz kolorów i materiałów, wykorzystywanych w procesie produkcji sprzętów.

Minimalizm kładzie nacisk na naturalność i elegancję. Jeszcze do niedawna najpopularniejsze były wyszukane formy, a nabywcy z reguły wybierali meble w stylu kolonialnym i rustykalnym (stylistyka przemysłowa). Aktualnie popularny stał się styl modernistyczny, wyróżniający się prostotą i geometrycznymi formami.

Przykłady minimalizmu – meble drewniane

W zależności od tego jakie emocje powinny towarzyszyć ludziom znajdujących się w danym pokoju możemy je rozweselić czerwienią i barwą żółtą, lub uciszyć odcieniami zieleni czy błękitem. Odpowiednie połączenie formy z barwą jest kluczem do sukcesu, którym jest szykowny i niespotykany aranż mieszkania, w którym zarazem domownicy oraz ich goście odczują prawdziwą wygodę.

Wizualizacje mebliJeśli jesteś producentem to polecamy podjęcie współpracy ze studiem, zajmującym się tworzeniem wizualizacji mebli. Dzięki temu będziesz mógł lepiej zaprezentować swoje produkty i sprawić, że klientom łatwiej będzie sobie wyobrazić Twój projekt we własnym wnętrzu.