Meblowanie

Chodząc po wielu rozmaitych sklepach z meblami, oglądając najnowsze katalogi dotyczące aranżacji wnętrz bez trudu można dostrzec czym kierują się ich twórcy aranżując ich wnętrze naturalnością i skromnością. Skromny wystrój, podstawowe, geometryczne kształty, niekrzykliwa barwa, oto obecne trendy.

Salony, sypialnie, kuchnie, wyposażane są teraz w meble w kształcie prostokąta czy kwadratu, pozbawione obiektów zdobniczych i zawężoną do minimum liczbą akcesoriów. Co więcej, popularne stały się praktyczne detale w które teraz wyposaża się sprzęt tak aby poprawić komfort ich wykorzystywania w tym zawiasy, siłowniki, systemy porządkujące zawartość półek i szafek. Oprócz tego, twórcy oferują duży wachlarz kolorów i materiałów, wykorzystywanych w procesie produkcji sprzętów.

Minimalizm kładzie nacisk na naturalność i elegancję. Jeszcze do niedawna najpopularniejsze były wyszukane formy, a nabywcy z reguły wybierali meble Szczecin w stylu kolonialnym i rustykalnym (stylistyka przemysłowa). Aktualnie popularny stał się styl modernistyczny, wyróżniający się prostotą i geometrycznymi formami.

Przykłady minimalizmu – meble drewniane.

W zależności od tego jakie emocje powinny towarzyszyć ludziom znajdujących się w danym pokoju możemy je rozweselić czerwienią i barwą żółtą, lub uciszyć odcieniami zieleni czy błękitem. Odpowiednie połączenie formy z barwą jest kluczem do sukcesu, którym jest szykowny i niespotykany aranż mieszkania, w którym zarazem domownicy oraz ich goście odczują prawdziwą wygodę.