Moskitiera – sposób na owady w Twoim domu

moskitiera

Wiosna i lato to pory roku wyczekiwane i lubiane, bo słońce przyjemnie grzeje i dodaje energii, lecz to właśnie w tym okresie szczególnie aktywne są owady, których obecność często psuje relaks. Na szczęście istnieje sposób na postawienie granic w swoim domu, dzięki którym owady nie będą się dostawały do środka i przeszkadzały w codziennych czynnościach czy wypoczynku. Oto co warto wiedzieć o moskitierach, czyli osłonach przed owadami.

Co to są moskitiery?

Coraz więcej ludzi decyduje się na zamontowanie w swoich oknach moskitier, ponieważ jest to niezastąpiony sposób na odgrodzenie się od owadów, zarówno tych większych, jak i tych ledwo widocznych. Moskitiera ma postać bardzo drobnej siateczki, przez którą żaden owad się nie przedostanie, a która jednocześnie przepuszcza powietrze. Dzięki takiemu działaniu możesz otworzyć okno szeroko bez obawy, że dostaną się do środka owady – moskitiera będzie tkwiła w ramach.

Zalety moskitier

Jeśli wahasz się, czy wypróbować moskitiery w swoich oknach, bo nie wiesz, jak dokładnie by to wyglądało, nie ma powodów do obaw. Moskitiery nie stwarzają żadnych problemów, wręcz przeciwnie – mają naprawdę wiele zalet. Po pierwsze, są skuteczne, bez wyjątków. Każda moskitiera jest wykonana z odpowiedniej taśmy, której komary nie są w stanie przebić, a tym samym nie dostają się do pomieszczenia. Dzięki temu osoby przebywające w danym pokoju czy sali nie są narażone na ukąszenia i dokuczliwe latanie owadów, które przeszkadza w wykonywaniu codziennych zajęć.

moskitiera
Warto też wiedzieć, że choć moskitiera znajduje się za oknem, nie zasłania ona z niego widoku. Jest ledwo widoczna i pozwala na swobodne spoglądanie przez okno. Co więcej, nie wstrzymuje ona wpadającego do pomieszczeń światła, dlatego nie trzeba się martwić, że w mieszkaniu czy w klasie będzie ciemniej. Niewątpliwie równie ważną zaletą moskitier jest ich bezproblemowe zakładanie. Jeśli chcesz umieścić w swoich oknach moskitiery, nie musisz zatrudniać do tego żadnego specjalisty, ponieważ każdy jest w stanie zrobić to sam. Dzięki temu nie wydajesz dodatkowych pieniędzy na usługę i możesz założyć osłony w dogodnym dla siebie czasie.

Rodzaj moskitier

Niewątpliwie istotną zaletą moskitier jest również ich różnorodność. Możemy wyróżnić, na przykład, moskitiery rolowane, czyli takie, które można rozkładać i składać w taki sam sposób, jak rolety okienne. Nie są one zatem montowane na całej szerokości okna, lecz regulowane zgodnie z zapotrzebowaniem. Są one dobrym rozwiązaniem w pomieszczeniach, w których znajduje się tylko jedno okno – w razie potrzeby wyjrzenia na zewnątrz można z łatwością moskitierę odsunąć.
Najbardziej klasycznym rodzajem moskitier są z kolei moskitiery ramkowe, czyli montowane w ościeżnicach okien na całej szerokości i wysokości, bez możliwości regulacji. Jeśli zależy Ci na stabilnej osłonie przed owadami, którą dzieci nie będą manipulowały ze względu na stabilne osadzenie w ramie okna, będzie to najlepsze rozwiązanie. Wybierając moskitiery, warto pamiętać o tym, aby najpierw ustalić wymiary okna i dopiero wtedy zamówić odpowiednią siatkę. Jeśli chcesz kupić również moskitierę do drzwi balkonowych, jest to możliwe – wówczas warto zapytać w danym sklepie o dostępne warianty takich moskitier – mogą one być zarówno ramkowe, jak i rolowane. Dobrze zrobione moskitiery służą przez lata, a wystarczy je dobrze przemyć co jakiś czas, aby wyglądały schludnie. Jest to niezastąpiony i wygodny sposób na zablokowanie owadom wejścia do pomieszczeń.