Ochrona wnętrz przed owadami – moskitiera

moskitiera

Nie chcesz mieć owadów w swoim domu? Męczy Cię ciągłe bieganie za muchami i innymi insektami po mieszkaniu? Skutecznym rozwiązaniem jest montaż moskitiery. Ochroni Cię ona nie tylko przed owadami. Jest to także skuteczna ochrona przed pyłkami roślinnymi, kurzem oraz innymi niepożądanymi elementami z zewnątrz. Możesz cieszyć się w domu wypoczynkiem oraz brakiem latających nieprzyjaciół. Sprawdź jak to zrobić dobrze.

Wykorzystanie moskitiery

Masz dosyć nieproszonych i bzyczących gości w Twoim domu? Nie chcesz, aby w domu gryzły Cię komary? Nie Ty jeden! Najpopularniejsze produkty na ochronę przed owadami to moskitiera na okno lub na okno dachowe oraz moskitiera na drzwi balkonowe. Współczesny rynek oferuje moskitiery ramkowe, otwierane, plisowane oraz rolowane – od Ciebie zależy wybór.
Moskitiery można montować nie tylko w oknach rozwieranych, ale także w rozwierano – uchylnych. Jeśli chcesz zamontować moskitierę na drzwi balkonowe, nie musisz się obawiać wytrzymałości siatki. Moskitiery na drzwi mają dodatkowe wzmocnienia, które wspierają oś moskitiery.
Moskitiery są produkowane na wymiar. Możesz zmierzyć swoje okno, jednak należy to zrobić bardzo dokładnie. Każdy milimetr się liczy. Ważna jest nie tylko wysokość i szerokość, ale także rama okna. Polecamy skorzystanie z kompleksowej usługi, która zawiera skrupulatny wymiar okna oraz profesjonalny montaż. – Sprawdź ofertę moskitier w Trójmieście.

moskitieraZalety moskitiery

Moskitiery okienne i drzwiowe to dla wielu z nas wybawienie. Podczas słonecznych, letnich dni chcemy cieszyć się słońcem i świeżym powietrzem, nawet przebywając w domu. Wieczorami, kiedy potrzebujemy zapalić światło, a chcemy mieć otwarte okno lub balkon wystarczy chwila, aby zwabić komary i inne owady. Posiadając gęsto utkaną moskitierę, te problemy znikają. Największe zalety moskitiery to:

  • ochrona przed owadami, m.in. pszczołami, osami, muchami i insektami, np. komarami – warto podkreślić, że jest to ochrona mechaniczna, a nie techniczna,
  • pozbycie się problemu bez konieczności zabijania stworzeń, co wpływa pozytywnie na ekosystem,
  • mniejsza ilość pyłków w pomieszczeniu z moskitierą – genialne rozwiązanie nie tylko dla alergików,
  • ochrona zdrowia – moskitiery na okna i drzwi gwarantują ochronę przed pyłkami i owadami z zewnątrz bez potrzeby stosowania środków chemicznych na skórę,
  • oszczędność pieniędzy – wysoka wytrzymałość i dobra jakość moskitier sprawia, że mogą służyć latami w przeciwieństwie do lepów, pułapek czy sprayów, które działają chwilowo lub wcale,
  • rozwiązanie całoroczne lub ochrona w okresie wiosenno-letnim,
  • estetyczne i spersonalizowane możliwości – moskitiery można dopasować do własnych upodobań, np. dobrać kolorystykę oraz zdecydować gdzie montaż moskitiery jest najbardziej potrzebny.

Praktyczna wskazówka

Moskitiery wykorzystuje się głównie w okresie wiosenno-letnim. Moskitiera na okno ani moskitiera na drzwi nie są Ci potrzebne zimą, więc warto ją zdemontować oraz umyć. Wystarczy letnia woda z płynem do mycia naczyń. Twoje moskitiery będą gotowe do ponownego założenia, jak tylko zrobi się cieplej.

Polecane produkty

Moskitiery stałe

Moskitiery ramkowe to tradycyjne rozwiązanie, które sprawdzi się wszędzie tam, gdzie okna otwierają się w celu cyrkulacji powietrza. Montowana jest przy pomocy bezinwazyjnych uchwytów do futryny okiennej. Niewątpliwą zaletą moskitiery ramkowej jest szybkość wypięcia i wpięcia moskitiery przy użyciu uchwytów.

Moskitiery rolowane

Moskitiera rolowana występuje w wersji pionowej oraz poziomej. Moskitiera rolowana pionowa najczęściej jest stosowana na oknach, natomiast moskitiera rolowana pozioma na drzwiach balkonowych lub tarasowych. Niezwykle funkcjonalna jest moskitiera magnetyczna, która pozwala łatwo i szybko zwinąć i rozwinąć moskitierę.