Okna aluminiowo drewniane

okno

Największy wskaźnik sprzedaży w zakresie okien, posiadają okna PCV lub okna drewniane. Dzięki stałemu rozwojowi gospodarki, procesy produkcji okien są stale ulepszane. Obecnie, możemy dostać najwyższej jakości, dopracowane i unowocześnione okna drewniane i aluminiowo – drewniane. Czym się cechują takie okna i dlaczego opłaca się je wybrać?

Z roku na trok, coraz większą popularnością cieszą się okna wykonane z drewna i aluminium. Obecnie, jest to alternatywa dla okien z tworzywa PCV lub dla okien z drewnianymi ramami. Urządzając mieszkanie, wybieramy okna PCV, zwłaszcza jeśli zależy nam na zatrzymaniu ciepła. Drewniane ramy okienne z kolei zapewniają wysoką estetykę. Okna drewniane jednak trzeba często konserwować. Ramy okienne z PCV mogą być dla wieli nie do końca estetyczne.

Szukając nowych rozwiązań, warto zwrócić uwagę na nowoczesne okna wykonane z drewna i PCV.

Zalety okien aluminiowo – drewnianych

Na początku warto zaznaczyć, że tego typu połączenie zapewnia trwałość i estetykę. PCV to trwałość aluminium, a drewno prezentuje się pięknie niezależnie od stylu, w jakim urządzony jest dom.

Okna drewniano – aluminiowe cechują się przede wszystkim wysoką termoizolacyjnością. To sprawia, że połączenie to wykorzystywane jest nie tylko przez osoby prywatne, chcące zapewnić bezpieczeństwo i komfort domownikom. Zalety takich okien sprawiają, że ramy te stosuje się także w budynkach pasywnych lub energooszczędnych.

Połączenie PCV i drewna pozwala osiągnąć oczekiwane efekty. Okna mające tego typu ramy okienne, posiadają wiele zalet. Ramy te zapewniają wysoką estetykę, a wzory okien są uniwersalne i mogą dopasować się do każdego wnętrza. Okna aluminiowo – drewniane można zamontować w przypadku budynków nowoczesnych i tradycyjnych. Ramy mieszane cechują się łatwą pielęgnacją oraz utrzymaniem ich w czystości.

Okna są wykończone aluminium, co przedłuża żywotność ram – okna nie niszczą się tak szybko więc zapewniają także oszczędność. Kolejną zaletą okien drewniano – aluminiowych są dobre parametry związane z energooszczędnością i dźwiękoszczelnością. Wykorzystanie aluminium w procesie produkcji wzmacnia stabilność konstrukcji.

Warto również dodać, że okna te są dostępne w wielu wariantach kolorystycznych. Dodatkowo, ramy okienne z PCV i drewna można dostać nie tylko w standardowych kształtach. Bardziej wymagający klienci mają możliwość zakupienia lub złożenia zamówienia na okna z łukiem lub okna okrągłe.

drewniane_okna

Ramy okienne najlepszej klasy

Ramy okienne powinny zapewniać przede wszystkim izolację termiczną oraz ochronę przed hałasem i działaniem warunków atmosferycznych. Dodatkowo, wysokiej jakości okna powinny także być proste w obsłudze. Wybierając właściwy rodzaj okna, koniecznie trzeba zwrócić uwagę na odpowiednie parametry. Dzięki temu, w pomieszczeniach zostanie zachowane ciepło, co uchroni nas przed zwiększeniem się kosztów za ogrzewanie domu.

Okna aluminiowo drewniane są dostępne w dość wysokiej cenie. Warto jednak pamiętać, że dziś producenci kładą nacisk przede wszystkim na jakość. Cena okien jest więc adekwatna do produktu. Trzeba również pamiętać, że okna z tworzyw takich jak PCV i drewno są łatwe w utrzymaniu, a poszczególne zalety obu materiałów zapewniają ich długą żywotność.

Okna aluminiowo – drewniane najczęściej znajdują swoje zastosowanie w domach, gdzie bardzo zwraca się uwagę na odpowiednie parametry termoizolacyjne. Połączenie PCV i drewna zapewni nam designerskie ramy okienne. Drewno, które jest wzmocnione warstwą aluminium daje lepszy efekt wizualny.

Producentem okien i drzwi z drewna, zapewniającym jakość i precyzję wykonania produktów jest Halupczok.