Okna PCV i ich zalety

okna wałbrzych

Plastikowe okna już od wielu lat cieszą się rosnącą popularnością zarówno w Polsce jak i na całym świecie. Są one chętnie wybierane przez właścicieli domów jednorodzinnych jak i właścicieli biur, urzędów i wszelkich innych nieruchomości. Mimo, że drewniane okna wciąż są łatwo dostępne, większość osób decyduje się na wybranie okien PCV. Jakie mają zalety? Dlaczego warto wybrać właśnie je?

 

PCV- charakterystyka materiału?

PCV wykorzystywany do produkcji okien plastikowych posiada wiele atrakcyjnych cech, które sprawiają, ze jest on dobrym materiałem do wytwarzania różnorodnych, odpornych na czynniki zewnętrzne produktów. PCV czyli polichlorek winylu, jest polimerem syntetycznym stosowanym do produkcji tworzyw sztucznych. Ma on właściwości termoplastyczne, ponadto cechuje go duża wytrzymałość oraz odporność na szkodliwe działania wielu rozpuszczalników. Materiał ten jest używany do produkcji wielu innych produktów, które są przez nas codziennie wykorzystywane.

 

Dlaczego okna PCV są najlepszym wyborem?

Remontują lub budując dom od samego początku zwracamy szczególną uwagę na wydatki. Im jest ich mniej tym lepiej. Decydując się na wybranie okien plastikowych możemy zaoszczędzić sporą ilość pieniędzy. Są one tańsze od modeli wykonanych z innych materiałów, a cechują się wieloma pozytywnymi właściwościami, dzięki którym są one w stanie zadowolić każdego. Mimo, że często wybierane są ona drewniane, popularność okien PCV znacząco wykracza ponad wszelkie normy.

Ponadto za drewniane odpowiedniki będziemy musieli zapłacić od 10-20 % więcej.

Okna PCV posiadają także ogromną wytrzymałość na wszelkie działania sił mechanicznych jak i na czynniki zewnętrzne. Warto być świadomym, że zamontowane, odpowiednio dobrane okna plastikowe mogą służyć nam nawet przez kilkadziesiąt lat. Okna PCV, w odróżnieniu od okien drewnianych, które pod wpływem wilgoci kurczą się, pęcznieją wodą, okna plastikowe są całkowicie odporne na zmiany atmosferyczne.

okna pcv wałbrzych

Okna PCV gwarantują nam również maksymalną szczelność, a do wnętrza budynku nie przedostanie się ani chłód ani wilgoć. Materiał jakim jest PCV jest odporny również na działanie promieni słonecznych.

Dzięki szerokiego asortymentu jaki oferują nam sklepy sprzedające okna PCV, odpowiedni model możemy dobrać indywidualnie zależnie od naszych preferencji, a znalezienie go wcale nie będzie trudne. Obecnie możemy cieszyć się możliwością wyboru zarówno kształtu, kolor i oczywiście wielkości plastikowych okien. Mimo, że najpopularniejsze są oczywiście okna białe, możemy także zdecydować się na całkiem inne kolory, które będą pasowały do naszego domu i jego stylistyki. Powyższe cechy pokazują nam dlaczego okna PCV są tak popularne. Ich niezwykła wytrzymałość i trwałość gwarantuje, że raz zakupione posłużą nam przez długi czas.

 

Jak dbać o okna PCV, by służyły nam długo?

Sporą zaletą okien PCV jest fakt, że do ich pielęgnacji nie musimy wykorzystywać specjalistycznych środków myjących czy konserwujących. Aby zagwarantować czystość, okna wystarczy przetrzeć wilgotną ściereczką lub gąbką z niewielką ilością uniwersalnego płynu do mycia lub nawet środka do mycia naczyń. Jedynym specyfikiem jaki warto zastosować jest środek do uszczelek. Zastosowanie go przed zimą, zapewni odpowiednią pielęgnację przez co uszczelki będą przez dłuższy czas w lepszym stanie. W przypadku powstania zarysowań na ramie okna PCV warto spróbować zastosować specjalistyczne mleczko, które zamaskuje powstałe niedoskonałości. Warto jednak mieć na uwadze, że zarysowania mimo wszystko nie zmniejszają trwałości okien, jednak ich obecność z pewnością może przeszkadzać.