Plakat w ramie czy obraz na płótnie?

plakat w ramie

Dekorowanie wnętrza swojego mieszkania może być niezwykle przyjemną, ale również żmudną czynnością. Szerokość dostępnego asortymentu na rynku potrafi być przytłaczająca i znacząco utrudnia dokonanie samodzielnego wyboru. Wśród interesujących form wizualnej dekoracji znajdują się plakaty, które można obramować oraz płócienne obrazy.

Nowoczesny plakat w ramce

Współczesne trendy sprzyjają umieszczaniu ciekawych, intrygujących i ważnych haseł, które przykuwają uwagę czytającego. Plakaty w ramce to często wykorzystywany zabieg stylistyczny w nowoczesnych przestrzeniach o charakterze użyteczności publicznej. Wykonany z wysoka jakością i o ciekawym wzorze graficznym reprezentuje małe dzieło sztuki, które może skłonić do refleksji, zatrzymania się w codziennym pędzie. Umieszczanie ciekawych haseł motywacyjnych w dobie modnego samorozwoju i potrzeby nieustannego kształcenia się, to dobry sposób na urozmaicenie wnętrza specjalistycznego gabinetu, swojego stanowiska pracy, a nawet własnego domu. Jeżeli wykonuje się pracę zdalną, z powodzeniem może być stosowany w domowym gabinecie. Plakat w ramce umieszczony w kuchni lub w salonie może stanowić motto, które oddaje ideę i propagowany styl życia całej rodziny. Ponadto świetnie urozmaica pustą ścianę oraz stanowi prosty i wygodny sposób na estetyczną aranżację wnętrza.

plakat w ramie

Bezczasowa klasyka – obraz na płótnie

Niezależnie od panującej mody, forma sztuki plastycznej w postaci tradycyjnego, płóciennego obrazu zawsze znajdzie swoich gorących zwolenników. Jest to bardzo elegancki sposób dekorowania wnętrza, który podniesie prestiż profesjonalnego gabinetu oraz wzbogaci wygląd reprezentacyjnego salonu. Obecnie dostępne techniki druku cyfrowego umożliwiają wykadrowanie i uzyskanie bardzo dużych, szczegółowych fragmentów obrazu, które można przedstawić na oddzielnych płótnach, połączonych w ciekawą kompozycję. Będą idealnym rozwiązaniem, kiedy chce się zapełnić pustą ścianę wybranym motywem w postaci dyptyku, tryptyku czy nawet poliptyku. Dla zwolenników klasycznej stylizacji, drukowany obraz o wysokiej jakości można umieścić w dekoracyjnej ramie, który łudząco będzie przypominał prawdziwy, tradycyjny obiekt sztuki. Dodatkowym atutem takiej formy dekoracji jest przyjemny zapach drewna, który roztacza się po wnętrzu. Wynika to z zastosowania drewnianej konstrukcji, w postaci blejtramów, na które płótno jest naciągane.

obraz na płótnie

Wysoka jakość wykonania

Niezależnie na jaką formę dekoracji się zdecyduje, warto dokonywać zamówień w sprawdzonych miejscach, które zagwarantują otrzymanie wysokiej jakości produktu. W sklepie internetowym Magic & Style druk jest wykonywany dzięki nowoczesnej technologii UV na zimno. Zaletą tej metody jest wysoka wytrzymałość na ścieranie, zachowanie idealnego kontrastu i nasycenia kolorów. W przypadku plakatu jest drukowany na papierze lateksowym o wysokiej gramaturze, który jest umieszczony w sosnowej ramce, dostępnej w kilku wariantach kolorystycznych i z ochronnym pleksi. Drukowany w ten sposób plakat jest niezwykle wytrzymały i idealnie zabezpieczony przed ewentualnymi zniszczeniami. Można wybierać spośród wielu ciekawych motywów, które są dostępne w dwóch wersjach językowych, polskiej i angielskiej oraz utrzymane w pozycji pionowej albo poziomej, tak aby idealnie dopasować do funkcji i charakteru wnętrza. Natomiast obraz na płótnie jest bardziej delikatny i aby uchronić przed uszkodzeniami mechanicznymi, Magic & Style stosuje na jego powierzchni specjalną, ochroną warstwę PCV. Do druku cyfrowego wykorzystuje specjalne płótno strukturalne, które odpowiednio zabezpiecza obraz przed blaknięciem, szczególnie w przypadku dużej ekspozycji na światło słoneczne. Dodatkowym atutem jest możliwość zadrukowania całej powierzchni płótna, dzięki czemu obraz wygląda również atrakcyjnie bez specjalnej ramy. Warto wybrać sprawdzoną firmę, która oferuje niezmywalną i wysokiej jakości grafikę, gwarantując utrzymanie niezwykłego efektu wizualnego na długie lata.