Pościel z wełny owczej

Wybór odpowiedniej kołdry

Kluczowym aspektem przy zakupie pościeli jest wybór materiału, z którego jest zrobiona. Dla jednych idealna będzie kołdra antyalergiczna, dla drugich kołdry z wełny, a dla pozostałych będzie to pościel atłasowa. Ponadto poszczególne kołdry, a bardziej tworzywa z których są wykonane, są proponowane na poszczególne pory roku.

Na zimę w szczególności polecana jest pościel z kory umożliwiająca pełen relaksu sen!

Pościel z wełny owczej jest obecnei fenomenem na rynku dzianin

Pościel dla alergików

Gwarantuje komfort snu, eliminując problem roztoczy, najczęściej znajdujących się akurat w pościeli i są przyczyną alergii. Znajdujące się w jej środku włókno poliestrowe wraz z codziennym jej odświeżaniem i częstym przebraniem efektywnie zapobiega występowaniu szkodników.

Pościel puchowa

Jest miękka, elegancka, wykonana z naturalnego materiału, nie ciężka ale jednocześnie gwarantująca właściwą temperaturę a ponad to jest w stanie nam służyć przez wiele lat. Co więcej pościele puchowe posiadają właściwości higroskopijne umożliwiając nam przyjemny odpoczynek.

Kołdra wełniana

Najbardziej popularna i najczęściej wytwarzana jest pościel z wełny owczej. Wyprodukowana z naturalnego materiału (wełny stworzeń) jest idealna na wszystkie pory roku – zimą ogrzewa a w lecie chłodzi. Pościel z wełny co więcej posiada lanolinę, która zapobiega pojawianiu się kurzu, zwalcza roztocza a także dba o naszą skórę.

Pościel wełniana występuje w kilku rodzajach:

  1. pościel z merynosa – wełna brana jest z australijskiego merynosa a z powodu panujących w jego środowisku naturalnym warunków jest w stanie dopasować się do zmieniających się pór roku (w lecie ochładza, zimą daje ciepło)
  2. pościel z kaszmiru – tworzywo brane jest od znajdujących się w Mongolii i Himalajach kóz kaszmirskich i sprawia, że pościel jest lekka i gładka w dotyku.
  3. pościel z wełny wielbłąda – uważana za szczególnie ekskluzywną. W zależności od wieku wielbłądów może być jasnobrązowa (pochodząca od dorosłych) lub biała (pochodząca od najmniejszych). Kołdra z wielbłądziej wełny ma drobne i miłe w dotyku włosie.

Każda z pościeli różni się od siebie, kosztem, materiałem i jego właściwościami jednakże wszystkie z nich mają identyczny cel – sprawić aby sen był błogi a także komfortowym. Wybór zależy tylko od Ciebie.