Profesjonalny projektant wnętrz – w czym doradzi?

projektowanie wnętrz Szczecin

Branża budowlana to bardzo szerokie pojęcie. Obejmuje wiele zagadnień i specjalizacji. Składają się na nią różne formy działalności. Mamy więc wytwórców materiałów budowlanych, bez których nie byłoby żadnej budowy. Następna grupa to firmy budowlane, czyli wykonawcy wyspecjalizowani w różnych rodzajach prac. Wykonawcy wykonują swoją pracę w oparciu o projekt, a więc niezbędni są też architekci. Ta grupa zawodowa dzieli się z kolei na kilka specjalizacji.

Praca projektanta nie obejmuje już całości inwestycji, podzieliła się na mniejsze odłamy. Jednym z nich jest projektant wnętrz, jego usługi zyskują coraz większą popularność.

Jakie umiejętności posiada projektant wnętrz?

By zostać projektantem wnętrz należy wykazywać pewne szczególne umiejętności. Przede wszystkim są to zdolności plastyczne, umiejętność wykonywania dokładnych rysunków technicznych. Ponadto należy odznaczać się wyobraźnią przestrzenną. Każdy projekt rodzi się najpierw w głowie a dopiero potem powstaje jego wizualizacja. Sam projekt to nie wszystko, architekt wnętrz powinien też wykazywać się doskonałym zmysłem estetycznym. Jest to niezbędne w pracy, jaką wykonuje. Czym więc się zajmuje?

Głównym zadaniem tego rodzaju architekta jest zaaranżowanie pomieszczeń w naszym domu lub mieszkaniu. Doradzi nam, jaki wystrój będzie najodpowiedniejszy w naszym domu. Jeżeli sami tego nie zrobiliśmy, zaproponuje, na jaki kolor pomalować ściany, dobierze elementy dekoracyjne. Pomoże nam również w doborze mebli pasujących do wybranego przez nas projektu.projektowanie wnętrz Szczecin

Jak przebiega projektowanie wnętrz?

Projektowanie wnętrz składa się z kilku etapów. Pierwszym z nich jest dokładne rozpoznanie wnętrza, którym ma się zająć. Sprawdza wielkość i budowę, na tej podstawie będzie wiedział, jakie materiały będą się najlepiej nadawały do aranżacji.

Kolejny krok to badanie naszych wymagań i wskazówek. W końcu to nasz dom będzie dekorowany. Dlatego też projektant wnętrz musi poznać nasze preferencje i wymagania, jakie musi spełnić. Przy tym musi wybrać takie rozwiązania, które będą nowoczesne, estetyczne i przede wszystkim funkcjonalne.

Po dokładnym zebraniu informacji przystąpi do sporządzania projektu, który wszystko uwzględni. Najczęściej jest to kilka projektów, przedstawianych nam do wglądu. Gdy zdecydujemy się na któryś, architekt przechodzi do realizacji. Współpracuje przy tym z ekipą fachowców, którzy wykonają wszystkie zaplanowane prace i urzeczywistnią projekt.

Warto skorzystać

Praca architekta wnętrz to ciekawa opcja. Przy remoncie mieszkania lub budowie domu często nie wiemy, na jaki wystrój się zdecydować. Może też nie posiadamy tak dobrego zmysłu estetycznego. Wiemy jednak, że chcemy mieszkać w ładnie urządzonym domy. Tu właśnie z pomocą przychodzi architekt. Zaproponuje kilka rozwiązań opartych na naszych oczekiwaniach. Następnie wprowadzi je w życie z pomocą własnej ekipy.