Rodzaje rolet wewnętrznych i zewnętrznych

rolety zewnętrzne Wrocław

Rolety zarówno wewnętrzne jak i zewnętrzne zaciemniają pomieszczenie i zapewniają prywatność osobom, które przebywają z zapalonym światłem wieczorem. Dzięki roletom ludzie znajdujący się na zewnątrz domu nie mogą podglądać tego co dzieje się wewnątrz domu.

Rolety zewnętrzne

W przypadku rolet zewnętrznych we Wrocławiu ich zakup wiąże się z wydaniem w wysokości około kilku tysięcy złoty. Tego typu rolety można zakupić wyłącznie w firmach zajmujących się sprzedażą elementów okiennych i powinny być montowane podczas budowy domu lub podczas wymiany okien – w innym wypadku będą widoczne z zewnątrz budynku w postaci skrzynki, znajdującej się nad oknem.

Jeżeli jednak z jakichkolwiek względów: finansowych lub estetycznych nie chcemy montować w naszym domu tego typu rolet możemy zdecydować się na zakup rolet wewnętrznych. Są to rolety montowane wewnątrz domu, w ramie okiennej lub na górnej części okna. Popularne jeszcze przez 10 laty rolety poziome powoli tracą zainteresowanie klientów, a ich miejsce zajmują rolety materiałowe. Takie rolety mogą zostać wykonane w wielu różnych kolorach i z użyciem materiałów o rozmaitych fakturach.

Rodzaje rolet wewnętrznych

mężczyzna montuje roletęRolety dzielą się na te „luźne” i takie poruszające się w specjalnie zamontowanym przy oknie „korytku”. Te „luźne” są dużo tańsze i można je kupić nawet w hipermarkecie. Jednak oczywiście są one słabej jakości i dostępna gama kolorystyczna jest niewielka – sklepy zwykle oferują około 3-4 kolorów. Często rolety dostępne w sklepach są przeznaczone do samodzielnego montażu i samodzielnego dopasowania ich do okna.

Rolety możemy również nabyć w specjalnym sklepie zajmującym się sprzedażą tekstyliów. Mamy wtedy pewność, że będą one wyższej jakości, gama kolorystyczna będzie o wiele szersza, a my sami będziemy mogli powierzyć ich montaż specjalistom. Ogromny wybór kolorów i wzorów oferuje nam sklep, w którym oprócz rolet znajdziemy też inne towary przeznaczone do okien.

Ostatnim rodzajem rolet jakie możemy dostać na rynku są rolety wykonywane na zamówienie i umieszczane w ramie okiennej. Ich ceny są bardzo wysokie, zaczynają się od kilkuset złotych. Są one bardzo estetyczne i mało widoczne na oknie, jednak wyjątkowo trudno dba się o czystość rolet montowanych w taki sposób.