Rolet zewnętrzne – czy warto w nie zainwestować?

rolety zewnętrzne szczecin

Wiele osób coraz częściej decyduje się na zakup rolet zewnętrznych do swojego domu. Jeszcze do niedawna rozwiązanie to nie było powszechnie znane i tak popularne, jednak ostatnimi czasy zyskało wielu zwolenników.

Aktualnie bardzo często można zauważyć na oknach zamontowane rolety zewnętrzne, które mają zaskakująco wiele zalet. Korzyści jest na pewno dużo więcej niż minusów, co sprawia, że coraz więcej osób decyduje się na zamontowanie rolet zewnętrznych w swoim domu. Rolety pełnią przede wszystkim funkcje ochronne, a dodatkowo ich estetyczny wygląd sprawia, że stanowią też ciekawe dopełnienie wyglądu budynku. Montuje się je zazwyczaj w domach jednorodzinnych, ale spotkać je można również w biurowcach i apartamentowcach. Jest wiele rodzajów rolet zewnętrznych i bez problemu każdy może dobrać ich typ do okien lub elewacji. Jakie są zatem korzyści tego rozwiązania i dlaczego warto w nie zainwestować pieniądze?

Jakie są korzyści z rolet zewnętrznych?

Rolety zewnętrzne są jednym z najlepszych rozwiązań, ponieważ są wielofunkcyjne i niezwykle praktyczne. Przede wszystkim bardzo skutecznie chronią okna przed czynnikami zewnętrznymi – słońcem, wiatrem, deszczem lub śniegiem. Dzięki funkcji ochronnej rolet, szyby i okiennice nie są narażone na niekorzystny wpływ czynników atmosferycznych, które negatywnie wpływają na strukturę stolarki okiennej – w szczególności dotyczy to okien drewnianych. Ponadto rolety zewnętrzne wydłużają żywotność skrzydeł okiennych i izolują ramy wykonane z PCV, które są wrażliwe na ciepło. 

Rolety zewnętrzne zapewniają budynkowi bardzo dobrą izolację termiczną, która jest niezwykle istotna o każdej porze roku. W okresie letnim rolety zapobiegają nadmiernemu nasłonecznianiu się okien, dzięki czemu wewnątrz mieszkania panuje przyjemna temperatura, a pomieszczenia się nie nagrzewają. Z kolei zimą funkcja termiczna rolet przyczynia się do znacznej oszczędności energii cieplnej, pozwala na łatwiejsze ogrzanie budynku, co wpływa na zmniejszenie kosztów związanych z ogrzaniem domu. Warto zaznaczyć, że rolety zewnętrzne doskonale wpływają na akustykę – znacząco zmniejszają poziom hałasu w pomieszczeniach, co szczególnie istotne jest dla budynków znajdujących się przy głośnych i ruchliwych ulicach. 

rolety zewnętrzne wrocław

Rolety zewnętrzne pomagają również w zachowaniu prywatności i niezwykle wpływają na poczucie bezpieczeństwa domowników – wykonywane są z materiałów, które charakteryzują się dużą odpornością na uderzenia i stanowią skuteczną ochronę przed włamywaczami.

Rolety zewnętrzne – jakie jeszcze mają zalety?

Niezwykłym atutem rolet zewnętrznych jest ich łatwy i szybki montaż. Rozwiązanie to może być zamontowane w każdej chwili, gdyż rolety nakłada się bezpośrednio na elewacje budynku. Szeroki wybór skrzynek, profili i ich kolorów pozwala klientowi dopasować wygląd rolet do własnych oczekiwań estetycznych. Skrzynki oferowane są w różnych kształtach, dzięki czemu rolety dostępne są w odmiennej stylistyce, zaś jej wielkość uzależniona jest od wysokości całej rolety oraz rodzaju pancerza. Rolety zewnętrzne można zakupić również w wersji z moskitierą, która skutecznie chroni przed dostawaniem się do pomieszczeń owadów, wszelkiego rodzaju pyłków, liści i zanieczyszczeń. Warto podkreślić, że moskitiera nie ogranicza dostępu powietrza do wnętrza mieszkania i nie zabiera światła dziennego. Ważne, aby zakupiony produkt posiadał doskonałej jakości napęd przeciążeniowy, radiowy lub przewodowy, który zapewni komfort i wygodę użytkowania. 

Rolety zewnętrzne Szczecin – gdzie można je kupić?

Firma Pointa oferuje szeroki wybór rolet zewnętrznych w Szczecinie, a ich produkty wykonane są na najwyższym poziomie. Pointa od lat zaopatrza inwestorów w niezbędne produkty do budowy domów i mieszkań – okna, drzwi i bramy. Asortyment firmy pochodzi od najlepszych producentów, a przedsiębiorstwo wiedzie prym w branży stolarki otworowej. Warto zdecydować się na rolety najwyższej klasy, a gwarancją tego jest wybranie najlepszej firmy, która posiada szeroki asortyment i oferuje najlepsze produkty.