TOP 7 pomysłów na aranżację salonu

Salon stanowi bardzo ważne pomieszczenie w domu – to właśnie tutaj odpoczywasz i przyjmujesz gości, dlatego też szczególnie ważne jest to, by panowała tutaj odpowiednia atmosfera, którą wykreujesz m.in. właśnie poprzez aranżację. Poniżej przedstawiamy aż 7 topowych pomysłów, dzięki którym Twój salon będzie piękny jak z obrazka.

Modne pomysły na wystrój salonu

Czarny salon

To jeden z odważniejszych trendów ostatniego czasu – wprowadzenie czerni na salony. Czarny kolor może zadebiutować w Twoim wnętrzu w formie eleganckiego, czarnego narożnika, płytek na podłodze lub pod postacią pomalowanej ściany. Co ważne, ten trend sprawdzi się w dużych, dobrze oświetlonych pomieszczeniach – w przeciwnym razie będzie pojawiało się uczucie zbytniego przytłoczenia. Jeśli jednak nie masz ochoty na czerń, lecz pociągają Cię ciemne kolory we wnętrzu, zawsze możesz wypróbować granat lub butelkową zieleń.

Beton na ścianie

Beton architektoniczny robi na ścianach coraz większą furorę! Są ku temu całkiem poważne powody, wiążące się m.in. z łatwym stworzeniem atrakcyjnej aranżacji, np. poprzez zastosowanie betonu z fugą, w której poprowadzisz taśmę z oświetleniem LED. Surowe akcenty tego rodzaju doskonale sprawdzą się w stylu loftowym lub minimalistycznym, a do tego stanowią całkiem dobre zabezpieczenie przed uszkodzeniami i zabrudzeniami.

Ceglana ściana

Na ten trend są zasadniczo dwa sposoby. Pierwszy z nich, bardziej inwazyjny, zakłada odsłonięcie cegieł ze ściany, oczyszczenie ich i ewentualne szlifowanie – i tak oto, mocny, wyrazisty akcent w postaci ceglanej ściany jest już gotowy. Jest jeszcze wersja “light” trendu, zakładająca położenie na ścianie płytek imitujących cegłę. Rozwiązanie to jest bardzo praktyczne, zwłaszcza gdy szczególnie cenisz sobie w pomieszczeniu porządek, a także jeśli nie masz ochoty na częste odświeżanie malowanych ścian.

Salon z kuchnią

Łączenie salonu z aneksem kuchennym to trend ostatnich czasów. Otwarta przestrzeń podnosi funkcjonalność mieszkania, a do tego wnosi poczucie swobody. Zastosowanie takiego połączenia daje również większą ilość światła dziennego w pomieszczeniu, a także pozwala nadal uczestniczyć w toczących się w salonie rozmowach, będąc w części kuchennej. 

Pastele w salonie

Intensywne kolory bez wątpienia przykuwają uwagę, lecz obecnie istnieje już szalenie dużo wnętrz, gdzie są one obecne. Jeśli masz ochotę od nich odpocząć, rozważ urządzenie salonu w kolorach pastelowych. Delikatne kolory sprzyjają całkowitemu odprężeniu, a do tego dają wrażenie większej ilości światła w pomieszczeniu. Pastelowe kolory łatwo się ze sobą komponują, a jeśli zapragniesz dokonania zmian w aranżacji, nic nie będzie stało na przeszkodzie.

Marmur na salonach

Marmur ogólnie już od dawna kojarzy się z luksusem i przepychem, doskonale pasując do aranżacji w stylu klasycznym. Okazuje się jednak, że w nowoczesnych wnętrzach również sobie doskonale radzi. Tutaj jednak marmur na ogół pełni raczej funkcję dodatku niż motywu przewodniego, co można zaobserwować na przykładzie marmurowych blatów stolików kawowych, parapetów, lub podłóg wykorzystujących ten szlachetny motyw. 

Styl skandynawski

Wielu osobom podoba się ten styl z uwagi na wniesienie do wnętrza powiewu naturalności – dominują w nim jasne, delikatne kolory, naturalne materiały, a także żywa roślinność. Jest to styl jednocześnie przytulny i minimalistyczny – idealny zatem dla osób, które pragną stworzyć w salonie miłą atmosferę, a jednocześnie nie lubią nadmiaru dekoracji i nie chcą tracić zbyt wiele czasu na sprzątanie. 

Jaką rolę w aranżacji mieszkania pełnią drzwi?

Można to ująć właściwie jednym słowem – ogromną! Drzwi stanowią nie tylko wizytówkę przed wejściem do domu czy mieszkania – to właśnie one zapowiadają, co może kryć się w poszczególnych pomieszczeniach. Ich wygląd musi być w pełni zgodny ze stylem panującym we wnętrzu, by mogła zapanować pełna stylistyczna harmonia. 

Poszukujesz najlepszych modeli? Sprawdź ofertę drzwi z montażem we Wrocławiu.