Urządzanie biura – o czym warto pamiętać?

Współczesne biura mocno różnią się od tych, które pamiętamy jeszcze z początków obecnego stulecia. Ogromnego znaczenia nabrał wygląd wnętrza, jego funkcjonalność i ergonomia stanowiska pracy. Jak to wszystko połączyć w zgrabną całość? 

Postaw na funkcjonalne meble

Wiemy, że podstawą w biurze są wygodne krzesła i biurka, lecz dzisiaj dostępne są liczne rozwiązania, dzięki którym idealnie dopasujesz poszczególne modele do rodzaju wykonywanej pracy. Jeśli wiesz, że podwładni nie będą spędzali za biurkiem zbyt wiele czasu, wówczas możesz postawić na proste modele biurek, przy czym najlepszym rozwiązaniem będą biurka z regulowaną wysokością, dzięki czemu możliwa będzie praca na stojąco. Dodatkową opcją są atrakcyjne przesłony, dające większą prywatność i wyciszające dźwięki z zewnątrz.

Zatroszcz się o odpowiednie oświetlenie

Najlepszym źródłem światła dla ludzkich oczu jest oczywiście światło naturalne, lecz nie możemy polegać wyłącznie na nim. Dobrze dobrane oświetlenie sztuczne ma równie duże znaczenie, szczególnie w sezonie jesienno-zimowym. Kluczowe jest to, aby na jednym stanowisku pracy był dostęp do światła z różnych źródeł, czyli światła padającego od góry, a także wygodnej, regulowanej lampy, którą można ustawić na biurku w dowolny sposób. Oświetlenie powinno być równomierne i nie powinno przytłaczać. 

Wybierz atrakcyjne dodatki

Czy dodatki w otoczeniu biurowym mają jakiekolwiek znaczenie? Jak najbardziej, dlatego że to właśnie one budują przytulny klimat. Coraz częstszym trendem jest urządzanie biura w taki sposób, aby pracownicy czuli się w nim jak w domu. By dać im poczucie miłej atmosfery, warto postawić na dużo zieleni, która jest nie tylko przyjemna dla oczu, lecz też pomaga w oczyszczaniu powietrza ze szkodliwych substancji. Na ścianach mogą pojawić się plakaty dobrane tematycznie do charakteru działalności. Szczególnie osobistego charakteru nadadzą zdjęcia bliskich, ustawiane na biurkach poszczególnych pracowników, a także inne dodatki, jakimi zdecydują się umilić swoją przestrzeń pracy.

Postaw na odpowiednią kolorystykę

W przestrzeni biurowej najbardziej wskazane są stonowane delikatne barwy, które nie będą wpływały na przebywające w pomieszczeniu osoby w sposób przytłaczający. Częstym wyborem są chłodne barwy ze względu na optyczne powiększenie pomieszczenia, lecz warto uważać na to, by nie wprowadzały zbyt chłodnej atmosfery. Dlatego też dobrym rozwiązaniem jest wprowadzenie ciepłych akcentów kolorystycznych, by zapewnić sobie miłą, przyjazną atmosferę we wnętrzu. 

Wybierz elastyczną przestrzeń biurową

Obecnie wiele rzeczy nie jest na amen – dotyczy to również wystroju wnętrz. Dlatego też staraj się dobierać umeblowanie i dodatki w taki sposób, aby możliwe było szybkie ustawienie pomieszczenia w sposób zgodny z potrzebami, jakie masz w tej chwili. Niektóre projekty wymagają wspólnego omówienia przy jednym stole, podczas gdy przy innych rodzajach pracy konieczne jest skupienie się nad zadaniami w samotności, do tego też każdy z pracowników ma zupełnie odmienny styl pracy. Nowoczesne umeblowanie pozwala na dopasowanie jego ustawienie do każdych potrzeb.

Drzwi szklane do biura – czy to dobry pomysł?

Dużą popularność zdobywają sobie dzisiaj drzwi szklane, m.in. ze względu na możliwość zapewnienia sobie większej ilości światła, a także odpowiedniego stopnia prywatności. Wszystko zależy od wyboru matowych przeszkleń i ich sposobu ułożenia na drzwiach. Możecie takie obejrzeć przykładowo na stronie https://drzwiwroc.net.pl/drzwi-szklane/

Ogromne możliwości wyboru umożliwiają także umieszczenie na drzwiach logo firmy, co nadaje wnętrzu dużo bardziej profesjonalny wygląd. Ponadto drzwi szklane są w pełni bezpieczne – jest tak z uwagi na zastosowanie szkła hartowanego, które po rozbiciu rozpada się na małe kawałki o obłych zakończeniach.

Nowoczesna aranżacja biura – postaw na komfort i porządek

Współcześnie urządzone wnętrza biurowe mają być atrakcyjne, przytulne i zachęcające do przebywania w ich wnętrzu, dlatego też tak duże znaczenie mają opisane powyżej punkty. Dzięki dobrze urządzonym wnętrzu panować w nim będzie porządek, a wszystko to dzięki m.in. stylowym regałom, organizerom, kalendarzom i segregatorom, których wygląd również może być idealnie wpasowany w stylistykę biura.