Zasłony zaciemniające – dlaczego warto kupić je przed początkiem lata

zasłony zaciemniające do salonu

Wiemy już, że na jakość snu wpływ ma wiele czynników. Jednym z nich jest natężenie światła. Dlatego też, aby było ono odpowiednie, warto rozważyć zakup zasłon zaciemniających. Czym różnią się one od zwykłych zasłon? I dlaczego dobra jakość snu ma tak ogromne znaczenie?

Jakość snu a prawidłowe funkcjonowanie

Zanim przejdziemy do kwestii zasłon, powiemy sobie kilka zdań o fundamentalnym znaczeniu snu dla prawidłowego funkcjonowania człowieka. Szacuje się, że przeciętnie powinniśmy sypiać około 7-8 godzin na dobę, przy czym zdarzają się osoby, u których ilość godzin wymaganego odpoczynku jest większa lub nawet… mniejsza.

Niezależnie jednak od tego, ile godzin potrzebujesz, żeby się wyspać, nie traktuj swojego wypoczynku po macoszemu, lecz wręcz stwórz sobie do niego komfortowe warunki. Zadbaj o wygodny materac i poduszkę, załóż świeżą, pachnącą pościel, a przede wszystkim przyjrzyj się swoim nawykom przed snem. Przewietrz pokój, przejdź się, weź relaksującą kąpiel i odłóż smartfon przynajmniej godzinę przed snem. I co najważniejsze… zadbaj o zaciemnienie pokoju. W tym właśnie pomogą Ci stosowne zasłony.

Najważniejsze zadanie zasłon zaciemniających

Jak nazwa sugeruje, ich misja polega na zablokowaniu dostępu światła do pomieszczenia tak, aby uliczne latarnie, a nawet świecące prosto w Twoje okno słońce nie miały szans na zakłócenie Twojego wypoczynku. Czy to możliwe?

Owszem. Zasłony zaciemniające są produkowane ze znacznie grubszych materiałów, niż te zwyczajne, dlatego też są w stanie zagwarantować znaczne zaciemnienie pomieszczenia, nawet w środku letniego, upalnego dnia. Ich pełna szczelność i grubość materiału to także pełna prywatność.

Mrok podczas zapadania w sen jest dla ludzkiego organizmu szczególnie ważny. Za jakość snu odpowiada melatonina, a jej ilość w organizmie jest zależna od ilości i natężenia światła docierającego do oczu – jest ono sygnałem, że organizm ma nadal czuwać. Zmniejszająca się ilość światła jest z kolei sygnałem do wypoczynku.

Zasłony zaciemniające – dlaczego jeszcze warto je zakupić?

Istnieje kilka innych powodów, dzięki którym zakup zasłon zaciemniających jest naprawdę dobrym wydatkiem. Oto one:

  • dźwiękoszczelne. Ich grubość i ciężkość sprzyja nie tylko wytłumieniu światła, lecz też i dźwięku. Szczególnie mocno ucieszą się z tego osoby mieszkające w hałaśliwych dzielnicach lub w centrum.
  • Mają właściwości termoizolacyjne. Ma to szczególne znaczenie, gdy znajdujące się w pomieszczeniu elementy wyposażenia pod wpływem promieniowania słonecznego blakną, pękają, wykruszają się itd.
  • Doskonale sprawdzą się nie tylko w domach prywatnych, lecz też w hotelach, salach konferencyjnych itd.
  • Tkaniny wykorzystywane do produkcji zasłon typu blackout posiadają atest niepalności.
  • Zasłony zaciemniające są wyjątkowo estetyczne. Idealnie podkreślą nowoczesny charakter wnętrza. Sprawdzą się zarówno w minimalistycznych pomieszczeniach, jak i we wnętrzach w stylu glamour.
  • Dostępne są gładkie, monochromatyczne zasłony, a także piękne, wzorzyste tkaniny, nadające nowy charakter pomieszczeniu.

Gdzie można kupić dobrej jakości zasłony?

Dobrze dobrane zasłony nie wymagają już najmniejszych poprawek, w tym skracania, które potrafi być czasem uciążliwe. Idealnie dopasowane zasłony zaciemniające do salonu, sypialni czy innych pomieszczeń można z powodzeniem znaleźć zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych, bez ruszania się z domu.

Jednym z godnych polecenia miejsc jest sklep internetowy My Kaliad Home, w którym znajdziesz wysokiej jakości zasłony w dobrych cenach i nie tylko. Jest to miejsce idealne dla wszystkich tych, którym zależy na urządzeniu wnętrza nie tylko funkcjonalnego, lecz też wyjątkowo przytulnego. Liczne rozmiary, atrakcyjne ceny i bogata szata kolorystyczna to coś, obok czego nie można przejść obojętnie.

Wyobraź sobie swoje wnętrze idealne… i stwórz je razem z My Kaliad Home!