Graffiti wnętrz – czyli nowoczesne murale, które ozdabiają nie jedno ciekawe miejsce!

Większość ludzi podczas urządzania wnętrz nie myśli w pierwszej kolejności o graffiti. Jednak pozwala ono stworzyć ciekawe pierwsze wrażenie dla odwiedzających, a to nie jedyna jego zaleta. Dobrze wykonany mural biurowy pozwala środowisku pracy stać się bardziej angażującym i kreatywnym. W rezultacie wzrasta wydajność.

Graffiti biurowe staje się coraz bardziej popularne wśród wielu firm i korporacji. Jego działanie w dzisiejszych czasach w miejscu pracy jest często bardzo źle rozumiane, ponieważ jest ono postrzegane jako luksus i zbędny wydatek. Wiele osób uważa, że białe, nudne ściany to wystarczające rozwiązanie do biura. Ale Ci, którzy w pełni cenią pokazywanie unikalnych graffiti w biurze i środowisku pracy, zyskują znaczącą przewagę nad konkurencją.

Zalety wykorzystania graffiti we wnętrzach

Zalety wykorzystania graffiti w urządzaniu wnętrz, zwłaszcza w miejscu pracy, są naprawdę duże – sprawdź grafika we wnętrzach. W dzisiejszych czasach naprawdę dba się o pracowników, ponieważ wiadomo, że to się opłaca. Stosuje się więc różnego rodzaju benefity, ale niestety często zapomina się o urządzaniu wnętrz biur. Jednak są one naszą wizytówką. Jak pokazują badania prowadzone przez lata prze dr Craiga Knighta, który przez 12 lat studiował psychologię środowiska pracy na Uniwersytecie w Exeter, gdzie kieruje grupą badawczą o nazwie „Realizacja tożsamości”, sztuka w miejscu pracy może wpłynąć w następujący sposób na naszych pracowników:

  • Zwiększyć kreatywność,
  • Podwyższyć wydajność,
  • Zmniejszyć stres,
  • Zwiększyć morale,
  • Zdobyć uznanie pracowników.

Graffiti nie tylko wpływa na środowisko w którym jesteśmy, ale także może pokazywać kulturę organizacji. Niektórzy pracownicy w badaniach stwierdzili, że poprawia to jakość życia, buduje relacje i prowadzi do możliwości nawiązywania kontaktów.

Graffiti pozostawia trwałe wrażenie zarówno na pracownikach, którzy codziennie je oglądają, jak i na klientach, którzy odwiedzają naszą siedzibę. Nie zapominajmy również o potencjalnych talentach, które chcemy zrekrutować – oni również zwrócą uwagę na to, jak wygląda biuro.

Na co zwrócić uwagę wykorzystując graffiti we wnętrzach?

Graffiti we wnętrzu to unikatowe elementy przestrzeni, które mają odzwierciedlać kulturę i wartości danej firmy – sprawdź personalizacja wnętrz. Z tego powodu ich tworzenie to proces, który bierze pod uwagę wiele aspektów i wymaga dobrej współpracy. Czasami możemy mieć konkretny pomysł na graffiti i szukamy jedynie pomocy w jego realizacji, innym razem wiemy, że chcemy sprawić, aby przestrzeń była wyjątkowa, ale nie wiemy jak. Dobre firmy pomogą nam w każdym przypadku i sprawnie przeprowadzą cały proces – od pracy koncepcyjnej po wykonanie całego dzieła na ścianach. Umiejętności artystów dają menedżerom carte blanche dla każdego projektu, jaki wymyślą.

Jeśli chcą wzorów specyficznych dla marki, zespół analizuje logo, schematy kolorów i wszelkie inne markowe treści. Następnie dodaje do tych wszystkich elementów własny styl, odpowiednio uzupełniając projekt tak, aby wyrażał wartości firmy.

Podczas wykonywania takich prac często firmy obawiają się zwłaszcza wykorzystywania farby w sprayu w pomieszczeniach zamkniętych. Powinniśmy pamiętać, że do każdego projektu indywidualnie dobierana jest najlepsza technika wykonania. Jeżeli okazuje się, że niezbędne jest użycie farby w sprayu to doświadczony zespół instalatorów zapewni nam niezbędne środki bezpieczeństwa.

Graffiti we wnętrzach wpisuje się w najnowsze trendy w designie, zarówno w domu jak i w biurze. To niezwykle ciekawy element, który warto wykorzystać urządzając wnętrze.