Jakie rodzaje garażów blaszanych są dostępne na rynku?
„Blaszaki” coraz bardziej zyskują na popularności i nic w tym dziwnego – są praktyczne i w dodatku bardzo tanie.
Rozwiązanie to jest bez wątpienia wspaniałą alternatywą dla tradycyjnych garaży murowanych, których budowa pochłania naprawdę wiele pieniędzy. Niektóre osoby nie mogą pozwolić sobie na taką inwestycje, przez co szukają innych rozwiązań, które będą bardziej korzystne cenowo – w tym przypadku najlepiej postawić na garaż blaszany.
Garaż blaszany – dlaczego warto się na niego zdecydować?
Garaże blaszane to obiekty wolnostojące, które mają niezwykle prostą konstrukcję – dzięki czemu ich postawienie nie jest czasochłonne i nie wymaga zbyt dużego wysiłku. Na „Blaszaki” zazwyczaj nie jest wymagane pozwolenie na budowę. Ważne jednak, aby obiekt mieścił się w maksymalnej wielkości 35m2.
Przepisy mówią dodatkową o tym, że na danej posesji mogą znajdować się tylko dwa tego typu obiekty. Mimo spełnienia tych kryteriów, konieczne jest złożenie do Urzędu Miasta lub Starostwa Powiatowego wniosku o wydanie zaświadczenia, który umożliwi rozpoczęcie budowy garażu blaszanego.
Obiekt ten, podobnie jak tradycyjny garaż murowany, wspaniale chroni samochód, jak również inne pojazdy mechaniczne, przed niekorzystnymi czynnikami atmosferycznymi. Ponadto garaż blaszany świetnie sprawdzi się jako miejsce do przechowywania rowerów, nart lub opon, na które nie ma miejsca w mieszkaniu. „Blaszak” jest idealny dla wszystkich, którzy cenią sobie wygodę, funkcjonalność i niską cenę.
Garaże blaszane – jakie rodzaje są dostępne na rynku?
Oferta garaży blaszanych jest naprawdę szeroka i bez wątpienia każda osoba znajdzie rozwiązanie, które w pełni spełni wszystkie jej potrzeby. Przed zakupem należy dokładnie przeanalizować, jakie garaż ma pełnić funkcje. Jeśli ma być to obiekt przeznaczony wyłącznie dla samochodu, wówczas bardzo istotne jest dopasowanie metrażu „blaszaka” do gabarytów danego pojazdu.
Bardzo istotne jest pozostawienie pewnej ilości zapasu, aby rozmiar garażu nie był „na styk” z wielkością auta – należy zostawić przestrzeń na otwieranie drzwi oraz bagażnika. Na rynku dostępne są różne wymiary garażów blaszanych, dzięki czemu każdy klient ma możliwość dopasować wymiar obiektu do własnych potrzeb. Ponadto bardzo istotna jest sama konstrukcja „blaszaka” oraz rodzaj materiału z jakiego został on wykonany.
Najczęściej można spotkać się z garażami akrylowymi, ocynkowanymi oraz takimi, które zostały zrobione z materiału drewnopodobnego. Blacha ocynkowana jest najtańszym rozwiązaniem, ale mimo to bardzo trwałym. Rodzaj ten charakteryzuje łatwa i stabilna konstrukcja, która została wykonana z kątowników i ceowników. Dodatkową zaletą garaży ocynkowanych jest możliwość ich barwienia.
Garaże akrylowe posiadają dodatkowe wzmocnienie szkieletu przynitowaną blachą akrylową – są zatem niczym innym niż tradycyjne „blaszaki” ocynkowane, ale w o wiele trwalszym wydaniu. Zaletą akrylu jest jego atrakcyjny wygląd – wszystko dzięki niezwykle szerokiej palecie barw farb akrylowych. Ostatnim, również bardzo popularnym, „blaszakiem” jest garaż wykonany z materiału drewnopodobnego.
Jego konstrukcja wykonana jest z blachy drewnopodobnej, która do złudzenia przypomina prawdziwe drewno. Propozycja ta jest doskonała dla osób, którym zależy, aby „blaszak” wyglądał bardziej tradycyjnie i elegancko.
Jaki rodzaj garażu blaszanego jest najlepszy?
Odpowiedź na to pytanie jest prosta – każdy! Ważne jednak, aby przed zakupem klienci dokładnie przeanalizowali swoje potrzeby. Bardzo istotne jest również wybranie firmy, która specjalizuje się w sprzedaży garażów blaszanych. Sklep powinien posiadać szeroką ofertę „blaszaków” – akrylowych, ocynkowanych lub drewnopodobnych.
Garaże powinny być wykonane z materiałów najwyższej jakości, dzięki czemu nawet najtańszy garaż będzie trwały i odporny. Ponadto firma powinna oferować „blaszaki” w różnych metrażach – jest to niezwykle istotne, gdyż dobór odpowiedniej wielkości garażu, ma duże znaczenie dla jego funkcjonalności. Wysokiej klasy garaże blaszane to gwarancja praktyczności i niezawodności.