Kiedy warto zdecydować się na skrzynkę na listy z domofonem?

skrzynka na listy

W ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat nasz świat rozwijał się w szalonym tempie.

Wiele osób nie nadąża za zmianami, ale niektóre z nich są dla nas tak wygodne, że ledwie je dostrzegamy. Technologia popchnęła do przodu wiele dziedzin, nawet takie, w których zmian nie przewidywaliśmy. Kto więc mógł przypuszczać, że zmiany dotkną także tak błahej rzeczy jak skrzynka na listy czy domofon?

Skrzynka na listy z domofonem — jak działa?

To rozwiązanie jest bardzo proste, a jednocześnie, pozwala zaoszczędzić sporo miejsca. W ostatnich latach stało się ono bardzo popularne, ze względu na swoją wysoką funkcjonalność. Wiele osób woli wybrać nowatorskie rozwiązanie, jakim jest skrzynka na listy połączone z domofonem.

Produkt ten ceniony jest także za design, który można dopasować do swoich warunków. Jak to wygląda? Metalowa skrzynka na listy jest połączona z domofonem, a całość można zamontować albo na ogrodzeniu, albo bezpośrednio w ścianie budynku.

Na rynku znajduje się wiele ofert, które dostosowuje się do własnych potrzeb. Istnieje możliwość wyboru koloru, a także ilości skrytek, gdyż każdy lokal potrzebuje swojej. Istnieją skrzynki dla domów jedno i dwurodzinnych, ale można znaleźć także takie, które będą odpowiednie dla domów, w których znajdują się trzy lokale.

Można także wybrać wielkość oraz materiał, z którego wykonana będzie skrzynka, choć najlepiej w tym przypadku sprawdza się stal nierdzewna, która jest odporna na zmienne warunki atmosferyczne. Na tego rodzaju produkcie może znaleźć się także nazwa ulicy oraz numer domu co ułatwi użytkowanie.

Dodatkowo można odnaleźć na rynku modele z opcją wideodomofonu, co pozwoli także na podgląd tego, kto chce dostać się do naszego domu. Może się to okazać szczególnie przydatne, jeśli mieszkamy na obrzeżach i obawiamy się wizyt obcych osób.

Kiedy sprawdzi się skrzynka na listy z wbudowanym domofonem?

To rozwiązanie jest przeznaczone głównie dla domów jedno, lub wielorodzinnych. Nie stosuje się go w blokach, gdyż byłoby ono niefunkcjonalne. Jeśli jednak posiadamy dom, ogrodzony posesją, która ma zamykaną bramę, takie rozwiązanie może okazać się najlepsze.

Pozwoli ono na zachowanie bezpieczeństwa, gdyż nikt niepowołany nie będzie mógł wejść na nasz teren. Korespondencja może zostać bezproblemowo doręczona bez konieczności otwierania bramy, co będzie także zaletą w przypadku, gdy często nie ma nas w domu.

Takie rozwiązania pozwala także na zabezpieczenie korespondencji, gdyż otwarcie skrzynki możliwe jest tylko od strony domu. Sytuacja jest podobna, nawet jeśli mieszkamy w domu wielorodzinnym.

Każdy lokal ma wtedy własną skrzynkę i klucz do niej, dlatego listy dalej pozostają bezpieczne, a my spokojni. W tym przypadku zaoszczędzimy jednak sporo miejsca na wywieszeniu tylko jednej skrzynki, która będzie posiadała kilka skrytek.

skrzynka z domofonem

Jakie są wady i zalety skrzynki na listy z domofonem?

Należy jednak pamiętać, że montaż skrzynki z domofonem jest nieco bardziej skomplikowany, gdyż nie wystarczy samo przymocowanie jej. Najczęściej musi być ona schowana w murze bądź ścianie budynku, żeby chronić elektronikę.

Jest to także znacznie droższe rozwiązanie niż standardowa skrzynka czy domofon, jednak ma ona wiele zalet, które ten koszt rekompensują. Jest dużo bezpieczniejsza i wygodniejsza w użytkowaniu, pozwala na zaoszczędzenie znacznie większej ilości miejsca, szczególnie w przypadku domów wielorodzinnych.