Kilka słów o meblach kuchennych

Meble kuchenne ogólnie.

Meblościanki, toporne tapczany, pilśniowe meble kuchenne to obecnie relikty dawnego systemu. Toporne wzornictwo i wykonanie mało zróżnicowana kolorystyka. To mamy już za sobą. Podobnie jak kicz i przesadę lat dziewięćdziesiątych. Urządzając swoje mieszkania stawiamy na funkcjonalności, wygodę i estetykę. Wszystko zależy od naszych upodobań oraz od zasobności naszych kieszeni. Wziąwszy pod uwagę takie komponenty jak : zasobność portfela, upodobania, funkcjonalność i wygoda najwięcej czasu spędzamy zastanawiając się nad umeblowaniem kuchni. Wybór mebli kuchennych nie jest sprawą łatwą ponieważ w jednym najczęściej małym pomieszczeniu musimy umieścić wiele różnych i bardzo potrzebnych funkcjonalności. Szczęściarzami mogą nazywać się ci, którzy mają do dyspozycji dużą i przestronna kuchnię. W której znajdzie się miejsce na dużą dwudrzwiową lodówkę, zmywarkę i rodzinny, drewniany stół. Male kuchnie wymagają od nas czasami niebywałych umiejętności planowania przestrzeni. Od tego jak zaplanujemy rozmieszczenie szafek kuchennych zależy przecież w dużej mierze to, czy będziemy się mogli swobodnie poruszać po naszej kuchni. Osoby, które lubią gotować muszą mieć w takiej kuchni blat roboczy- najlepiej w pobliżu zlewu i ociekacza podorędziu powinny się znajdować szuflady z najpotrzebniejszymi przyborami. Funkcjonalność w kuchni jest niesamowicie ważna.

Planując zabudowę kuchni należy również brać pod uwagę jakość mebli- odporność na wodę ciepło, inwazję małych dzieci czy tez zwierząt domowych. Meble kuchenne powinny być wytrzymałe i solidnie wykonane- ich zadaniem jest służyć nam przez lata. Meble kuchenne muszą być łatwo zmywalne i odporne na różnice temperatur. Łatwo więc zauważyć, że meblowanie kuchni nie należy do rzeczy łatwych. To raczej poważne wyzwanie dla naszej wyobraźni, umiejętności planowania oraz siły woli. Dlatego też czasami warto, kosztem większych nakładów finansowych skorzystać z pomocy specjalisty z zakresu dizajnu. Taki specjalista pomoże nam fachowo zagospodarować przestrzeń, wybrać materiały- pomoże nam zrealizować wizję.

Stylowe meble kuchenne.

Duże dębowe stoły, wygodne krzesła przestronne kredensy z ciemnego lub świetlistego połyskującego, polerowanego drewna, przeszklone serwantki. Duże okna i przestrzeń. To kuchnie stylowe. Czar takich kuchni głównie polega na klimacie wytwarzanym przez meble, stylowe meble wzorowane na meblach z minionych epok; na meblach, które niektórzy z nas widywali w kuchniach swoich dziadków, a które jeszcze dawniej były takie same niemal we wszystkich dworach szlacheckich. Dzisiaj również tęsknimy za klasyką. Tęsknimy z klasyka ale nadal szukamy funkcjonalności. Dlatego też stylowe meble kuchenne znanych producentów łączą w sobie wszystko to co najlepsze- tradycję- piękno kształtów, z niebywałą funkcjonalnością i nowoczesnością. Kuchnia umeblowana meblami klasycznymi daje prawdziwy powód do dumy i bywa obiektem zachwytów gości odwiedzających takie pomieszczenie. Nie wszyscy są fanami antyków. Ale to, że nie lubimy mebli starych nie znaczy , ze nie lubimy mebli stylowych. Dodatkowo nie bez znaczenia pozostaje fakt, ze kupno mebli starych, zabytkowych często wykracza poza nasze zasoby finansowe. Stylowe meble kuchenne są na to odpowiedzią. Wszyscy, którym zależy na atmosferze, na tym szczególnym „ciepełku” jakie można znaleźć tylko w kuchni, powinni wyposażyć kuchnię meblami klasycznymi.

Meble stylowe w kuchni to doskonały wybór dla osób ceniących tradycję, lubiących klasykę oraz dla osób nieco sentymentalnych, dla których atmosfera w domu jest bardzo ważna. Decydując się na meblową klasykę powinniśmy zachować ten styl w całym domu. Możemy osiągnąć efekt odwrotny od zamierzonego urządzają mieszkanie różnymi stylami. Kiedy stawiamy na klasykę bądźmy konsekwentni. Meblując kuchnię meblami stylowymi nie możemy zapominać , ze meble powinny również być funkcjonalne, łatwo zmywalne. Dodatkowo warto pamiętać, ze meble klasyczne, nieodpowiednio zaaranżowane w kuchni mogą ją zwyczajnie przytłoczyć. Wtedy zamiast naszego wymarzonego ciepełka otrzymamy pomieszczenie duszne i niepotrzebnie zagracone.