Markizy tarasowe – poznaj ich zalety

taras

Niezależnie od tego, czy potrzebujemy więcej cienia na naszym podwórku, dodatkowej przestrzeni, czy ochrony przed deszczem, to markizy tarasowe będą idealnym rozwiązaniem. Chowane markizy mają wiele zalet, które odczujemy zarówno jeżeli lubimy siedzieć w domu, jak i wtedy, gdy jesteśmy fanami przebywania na świeżym powietrzu.

Zyskaj cień

Wszyscy wiedzą, że zbyt długie przebywanie na słońcu może być bardzo szkodliwe dla naszego zdrowia. Jeżeli przesadzimy już po kilku godzinach możemy odczuwać bolesne konsekwencje w postaci czerwonej, spalonej i tkliwej skóry, która będzie nam schodzić. W dłuższej perspektywie nadmiar słońca przyśpiesza starzenie się skóry i może przyczynić się do zachorowania na czerniaka. Jednocześnie wszyscy chcemy mieć piękną opaleniznę i korzystać z ciepłych dni, zwłaszcza po mroźnej zimie. Jeżeli zainwestujemy w chowane markizy tarasowe będziemy mogli korzystać ze słońca jednak kiedy się spalimy, lub w południe, zyskamy piękny cień bez konieczności chowania się w domu. Będzie to również ogromna zaleta w upalne letnie dni, kiedy zamiast smażyć się na słońcu szukamy cienia i ochłody.

Oszczędzaj pieniądze

markizyLatem wiele osób boryka się z tym, że w ich domach i mieszkaniach jest zbyt gorąco. Wydajemy ogromne pieniądze na wentylatory i klimatyzację oraz na prąd. Dzięki markizom możemy zminimalizować ten problem. Jeżeli mamy pokój, który jest bardzo nasłoneczniony i latem jest w nim zbyt gorąco możemy zainstalować nad jego oknami markizę. W gorące dni będzie ona rzucała cień na nasze okna dzięki czemu pomieszczenie będzie się nagrzewać wolniej. To sprawi, że będziemy mniej używać wentylatorów i klimatyzacji, a rachunki za energię będą niższe.

Powiększ swoją przestrzeń życiową

Każdy z nas chce mieć więcej przestrzeni życiowej – z tego powodu kupujemy większe mieszkania i domy. Markizy tarasowe pozwalają na poszerzenie naszej codziennej przestrzeni życiowej na zewnątrz przy minimalnych nakładach finansowych. Zapewniając odrobinę dachu nad głową tworzymy miejsce, które może być używane przez całą rodzinę, bez względu na to, czy chodzi o zabawę, relaks, czy kolację.

Ochroń się przed deszczem

Latem przelotne deszcze w Polsce to norma. Nikt z nas nie chce moknąć. Jeżeli zorganizujemy grilla dla znajomych nie będziemy musieli go odwoływać, czy uciekać do domu, ponieważ markiza ochroni nas przed opadami. Często przyjemniej jest wciąż siedzieć na tarasie, bo po całym dniu upału deszcz chłodzi powietrze i przynosi orzeźwienie. Jeżeli jesteśmy skryci pod markizą możemy delektować się rześkim powietrzem i nie marznąć na deszczu.

Markizy tarasowe świetnie wyglądają

Nie należy zapominać o aspekcie estetycznym. Obecnie możemy wybierać spośród naprawdę szerokiej gamy wzorów i kolorów. Z łatwością wybierzemy model, który będzie pasował do naszego ogrodu, tarasu i aranżacji budynku. Dzięki temu nie tylko zyskamy komfort, ale również poprawimy wygląd naszego podwórza.
Markizy tarasowe to w wielu sytuacjach najlepsze rozwiązanie. W zależności od naszych potrzeb możemy je rozkładać lub składać. Dzięki nim możemy uzyskać ochronę przed niepokojącym światłem słonecznym, o czym marzymy w długie i gorące letnie dni. Markiza chroni również przed deszczem – nie będzie on już przeszkadzał podczas spotkań z przyjaciółmi lub czytania ulubionej książki na tarasie. Regulacja sprawia, że możemy dopasować się do potrzeb wszystkich członków rodziny i część tarasu zostawić na słońcu, a część w cieniu.