Najpopularniejsze modele drzwi zewnętrznych w minionym roku – sprawdź trendy!

Okna oraz drzwi zewnętrzne powinny zostać dopasowane do ogólnego stylu domu oraz do kolorystyki tynku, elewacji i dachu. Warto dobrze zastanowić się nad odpowiednim połączeniem barw, aby całość prezentowała się spójnie i designersko. Jakie drzwi zewnętrzne były najmodniejsze w roku 2019? Jakimi modelami warto się zainteresować, ponieważ jeszcze przez wiele, wiele lat nie wyjdą z mody? Sprawdź najciekawsze trendy w stolarce drzwiowej i znajdź model, który na pewno spełni Twoje oczekiwania i będzie dopasowany do ogólnego stylu Twojego domu. 

Ciekawe wzory, rozmiary oraz różne sposoby otwierania

Podczas wybierania drzwi wejściowych do domu, warto zwrócić uwagę na to, jaki rozmiar będzie najlepiej pasował w danym miejscu. Otwór drzwiowy początkowy można oczywiście nieco zmniejszyć lub zwiększyć, ale należy pamiętać, że zbyt duże albo zbyt małe drzwi wejściowe będą nie tylko nieestetyczne, ale także niefunkcjonalne. Dlatego też poszukiwanie idealnej stolarki drzwiowej warto rozpocząć właśnie od ich wymiarów i określenia, w jakim przedziale muszą się one zamknąć.

Ważne jest także to, w którą stronę będą się one otwierać. Najczęściej drzwi zewnętrzne domowe lub w mieszkaniach otwierane są do środka, co jest opcją bardzo wygodną i funkcjonalną. Jednak w razie potrzeby producent drzwi drewnianych zewnętrznych na pewno dopasuje wybrany model do Twoich potrzeb. 

Modele drzwi zewnętrznych drewnianych mogą otwierać się nie tylko w standardowy sposób. Wśród bardzo ciekawych produktów nadających się idealnie, jako drzwi wejściowe do domu dostępne są modele dwuskrzydłowe, a także modele drzwi przesuwnych, które są bardzo odważną i nowoczesną opcją.

Poza tym klienci mogą obecnie wybierać między naprawdę wieloma różnymi modelami drzwi zewnętrznych w różnych stylach. Dostępne są modele proste i naprawdę eleganckie, a jednocześnie nowoczesne, a także nieco bardziej ozdobne i klasyczne. Można postawić na drzwi zewnętrzne w różnych kolorach, zdobione frezami lub nie, wyposażone w judasz lub bez niego, a także ciekawe modele z przeszkleniami o różnych kształtach.

Powrót do natury, czyli postaw na drewno!

Wracanie do naturalnych materiałów dotyczy wielu dziedzin życia. Ten trend pojawia się również w branży drzwiowej i okiennej. Już od jakiegoś czasu można zauważyć powrót drewnianych okien i drzwi, ale w 2019 roku stolarka okienna i drzwiowa osiągnęła naprawdę ogromną popularność w Polsce. Osoby, które przeprowadzały generalny remont swoich domów lub mieszkań i wymieniały w nich okna i drzwi, bardzo często wybierały propozycje drewniane, które są bardzo wyważonym połączeniem ciekawego designu i elegancji oraz wysokiej funkcjonalności.

Wszystko dzięki temu, że obecnie dostępne na rynku drzwi zewnętrzne z drewna w niczym nie przypominają modeli sprzed kilkunastu czy kilkudziesięciu lat. Teraz eleganckie i bardzo solidne drzwi drewniane są nie tylko designerskie i naprawdę stylowe, ale jednocześnie wykonane tak starannie, że przetrwają przez naprawdę długi czas – zobacz drzwi drewniane Wrocław.

Drewniana stolarka drzwiowa dostępna współcześnie jest poddawana nowoczesnym metodom obróbki oraz zabezpieczona skutecznie specjalistycznymi farbami i lakierami. Dzięki temu masywna płyta drzwiowa z drewna nie jest narażona na uszkodzenia powstające wskutek nadmiernego promieniowania słonecznego lub też wilgoci, zmiennych temperatur i innych warunków atmosferycznych. Nowoczesne drzwi drewniane zewnętrzne nie tracą szczelności i zapewniają w domu nie tylko bezpieczeństwo, ale także odpowiedni poziom ciepła.

Takie modele znacznie podnoszą komfort mieszkania w takim budynku i sprawiają, że całość prezentuje się niezwykle szykownie i stylowo. Drewniane okna i drzwi dostępne są w bardzo szerokiej gamie kolorystycznej, dzięki czemu każdy może dopasować odpowiednią barwę do swoich preferencji.