Stylowy salon – trendy wnętrzarskie w 2021 roku

duża kanapa do salonu

Trendy wnętrzarskie w 2021 roku wyznacza indywidualizm i powrót do natury. Wnętrze ma być spersonalizowaną przestrzenią, zapewniającą komfortowy wypoczynek, ale również skłaniającą do aktywności, gdyż dom stał się obecnie także miejscem pracy.

Indywidualny charakter wnętrza realizuje się poprzez zaspokajanie gustów właściciela, eksponowanie rodzinnych pamiątek, przedmiotów, mebli, które nadadzą przestrzeni unikalnego wymiaru. 

Jak zaaranżować modne wnętrze?

Współczesne wnętrze musi być praktyczne. Rozwiązania aranżacyjne mają na celu zaspokojenie potrzeb mieszkańców domu i muszą realizować ich potrzeby. Funkcjonalnie urządzone mieszkanie to takie, w którym możemy odpoczywać, zrelaksować się i uczyć oraz pracować. W takim pomieszczeniu o indywidualnym charakterze znajdzie się miejsce na oryginalne, funkcjonalne, ale i unikatowe meble, także starocie, wygodne kanapy najlepiej rozkładane, które w ciągu dnia posłużą do wspólnego siedzenia przy miłej pogawędce, oglądaniu ciekawego filmu lub ulubionego serialu, a w nocy będą wygodnym miejsce do spania. Indywidualnego charakteru nadadzą mu rodzinne pamiątki i oryginalne dodatki.  Spersonalizowana aranżacja nabiera niezwykłego wyglądu również dzięki nie tylko wyeksponowanych zdjęciom, portretom, ale także rodzinnym pamiątkom i dodatkom, które są wyrazem zainteresowań i upodobań mieszkańców domu. 

Jakie meble do współczesnego wnętrza?

We współczesnej aranżacji warto postawić na kluczowy we wnętrzu mebel. Niech nim będzie stara, ale odnowiona komoda, szafa, będąca rodzinną pamiątką obok nowoczesnej, wygodnej i funkcjonalnej rozkładanej kanapy. Zasadą jest tu łączenie różnych stylów, a także kształtów i form oraz kolorów. Modne meble mają bardziej zaokrąglone kształty, przede wszystkim wygodne sofy i fotele z ozdobnymi, aksamitnymi obiciami i pikowaniami. Delikatne zaokrąglone kształty dotyczą również dodatków takich jak ozdoby i lustra. 

kanapa skandynawska

Jakie kolory dominują we współczesnych wnętrzach?

Współczesnym trendem aranżacyjnym jest tworzenie monochromatycznych wnętrz. Polega on na tym, że wszystkie elementy znajdujące się w nim począwszy od ścian, mebli i dodatków są  w tej samej barwie o różnym poziomie nasycenia. Wnętrze nabiera wtedy charakteru niezwykle  spójnego i estetycznie zorganizowanego, ale nie nudnego. Różnicuje się aranżację za pomocą różnych odcieni barwy bazowej i faktur. Dominują tu jasne kolory o ciekawej strukturze, powierzchni i formie, od puchatych lub o grubych splotach, po gładkie, również z połyskiem.

Jaka kanapa do nowoczesnego wnętrza?

Nowoczesna kanapa do salonu może mieć charakter klasycznego rozkładanego mebla lub narożnej sofy. Jest to kluczowy element wyposażenia każdego salonu. Musi mieć odpowiednie wymiary, aby zmieściła się do pomieszczenia i w sposób ciekawy aranżowała jego przestrzeń. Popularne rogówki są idealnym rozwiązaniem w sytuacji, gdy chcemy zaoszczędzić nieco miejsca, a także zapewnić wszystkim mieszkańcom wygodne i komfortowe spędzanie czasu wspólnego dla całej rodziny. Kanapa narożna to niezwykle funkcjonalny i pojemny mebel. Może służyć również do przechowywania, co w niewielkich pomieszczeniach jest sprawą niezwykle ważną. Zajmuje zdecydowanie mniej miejsca niż dwie kanapy, a sofa narożna to tak naprawdę dwa meble, dzięki czemu jest zdecydowanie bardziej ustawna. Sprawdzi się doskonale w domach zamieszkiwanych przez liczne rodziny lub takich, gdzie chętnie przyjmuje się gości. Salon dzięki kanapie narożnej z funkcją spania zamieni się w nocy w sypialnię i zagwarantuje mieszkańcom lub ich gościom komfortowy wypoczynek. Wygodne i szybkie składanie i rozkładanie mebla nie będzie skomplikowaną czynnością, sprawiającą mieszkańców jakikolwiek problem. To idealne rozwiązanie do nowoczesnego wnętrza. Rynek oferuje designerskie modele w wielu kolorach i rozmiarach, dzięki czemu każdy klient może wybrać model dla siebie, spełniający jego oczekiwania i potrzeby. Estetyczna i stylowa kanapa narożna doskonale sprawdzi się w monochromatycznym wnętrzu, a także zaaranżowanym w stylu skandynawskim, klasycznym, czy loftowym.