Włoskie meble w kuchni

Kuchnia

Meble w kuchni

Nasz dom powinien odzwierciedlać to jacy jesteśmy, jaki prowadzimy styl życia, co lubimy. Jeśli kochamy ciepło, lubimy otaczać się domowymi pamiątkami i bibelotami, nie ma sensu na siłę urządzać mieszkania w nowoczesnym, minimalistycznym designie tylko dlatego, że taki styl jest akurat modny. By stworzyć spójny, jednolity design naszego mieszkania należy dokładnie dopracować wszelkie szczegóły. Jeśli mylisz, że takie elementy jak klamki, okna, drzwi, zasłony, obrusy itp. są mniej ważne niż np. kolor ścian czy styl mebli to jesteś w wielkim błędzie. Te wszystkie, z pozoru nie znaczące elementy składają się na cały wystrój naszego mieszkania. Nie może być tak, że drzwi drewniane a okna plastikowe, żółte firanki gryzą się z pomarańczowym obrusem, a klamki są w ogóle jak z innej epoki. Wystrój poszczególnych pomieszczeń tez nie powinien od siebie znacząco odbiegać. Co prawda modne jest łączenie nowoczesnego stylu z zabytkowym ale trzeba to zrobić umiejętnie. Jeśli np. salon w stylu retro prowadzi wprost do kuchni gdzie meble kuchenne są utrzymane w stylu modernistycznym to coś tu może być nie tak.
Specjaliści od dekoracji i aranżacji wnętrz wciąż prześcigają się w wymyślaniu nowych pomysłów, aby ulepszyć wnętrza. To co modne nie musi się jednak wszystkim podobać. Z tego powodu przy urządzaniu własnego domu lub mieszkania warto się kierować bardziej własnymi gustami i upodobaniami. Zanim więc zabierzesz się za urządzanie swoich wnętrz dobrze przemyśl ich wystrój, lub po prostu poproś o radę profesjonalnych dekoratorów.

Podstawą dobrego projektu i jego pomyślnej realizacji są właściwie opisane funkcje wnętrza-dotyczy to m.in. kuchni. Musimy tu rozważyć jak dobrać proporcje między jej wystrojem a jej funkcjonalnością tak by były one optymalne. Aranżując kuchnie nie powinniśmy się kierować modą. Sprawdzą się za to kolektywne, tradycyjne wzorce, porządek i nieco sztywna etykieta. Mała kuchnia nie daje nam wielu możliwości w zakresie lokowania podstawowych jej elementów, możemy za to modyfikować wystrój wymieniając np. fronty drzwiczek, klamki zamieniając je na obecnie modne modele. Gdy nasza kuchnia to obszerne wnętrze i zależy nam na unikatowym wystroju najlepiej nie korzystać z gotowych katalogowych zestawów rozwiązań. Na rynku istniej wiele firm, które wykonujących meble kuchenne na zamówienie spełniając nasze indywidualne życzenia w zakresie wizualnym i jakościowym dzięki czemu stają się one oryginalne i niepowtarzalne.

Meble włoskie

Meble włoskie to meble wysokiej jakości i różnorodności stylów. Meble włoskie to łączenie klasyki i nowoczesności, to mariaż elegancji i funkcjonalności W tym stylu można odnaleźć wiele inspiracji minionymi epokami i stylami. Meble włoskie wyróżnia technika wykonania oraz jakość materiałów użytych do ich produkcji. Projektanci mebli włoskich wykorzystują wiele różnorodnych materiałów takich jak dobre gatunkowo drewno i metal, szkło i tworzywo, skóry i futra, Nietuzinkowe łączenie form daje projektantom możliwość kreowania dowolnych projektów ze wskazaniem na proste linie i wzorzyste materiały wykończeniowe. Nowoczesne stylistyka włoska stawia na to odchodzenie od tego, co kojarzy się z domowością, ciepłem domowego ogniska, rodzinnością. Modna jest ascetyczność, ostrość konturów, surowość materiałów, pewien chłód i dystans kojarzący się z czystością i wolnością. Zaletą owych materiałów jest to, że są łatwe w utrzymaniu i pielęgnacji a przy okazji są bardzo trwałe.

Tradycyjne meble włoskie wybierają wszyscy ci, którzy pragną wnętrz cieplutkich o miękkich liniach z subtelną nutka zamożności. Ta nutka zostaje uzyskana dzięki materiałom użytym do wykończeń mebli. Meble włoskie wybierają zazwyczaj te osoby, które nie pragną epatować zamożnością tylko chcą ja dyskretnie podkreślić tak jak chcą delikatnie podkreślić swój dobry gust. Meble włoskie to nie tylko jednak elegancja i szyk. Meble włoskie w mieszkaniu, szczególnie te meble wzorowane na tradycyjnym wystroju włoskiego domu, nadają pomieszczeniu charakteru solidnej domowej przystani, wzmacniają i podkreślają „rodzinność”. Dzięki nim dom jest bardziej domowy – mieszkanie umeblowane wedle starych włoskich tradycji dizajnerskich podkreśla znaczenie i siłę domowego ogniska.